poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Bramy Światłości: Tom 1 - Maja Lidia Kossakowska

Email Edytuj post

Bramy Światłości: Tom 1 - Maja Lidia Kossakowska


Bramy Światłości: Tom 1 - Maja Lidia Kossakowska

Tytuł: Bramy Światłości: Tom 1
Autor: Maja Lidia Kossakowska
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 5)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 11 stycznia 2017
Liczba stron: 512


Maja Lidia Kossakowska z przytupem powraca do cyklu "Zastępy Anielskie", sprawiając ogromną frajdę oddanym fanom opowieści o niepokornych aniołach. Jest to wielki powrót, pozwalający znów zagłębić się w niesztampowe intrygi, knowania i spiski aniołów, diabłów i demonów. Powrócimy do światów Jasności i Głębi, aby wsiąknąć od pierwszej do ostatniej strony w zakrojone na szeroką skalę krwawe konflikty. Jest to fantasy przez duże F, które wywołuje ciarki na plecach i nie pozwala się nudzić ani przez moment!

Skrzydlaci powracają, aby odnaleźć zapomniane miejsce bytności Pana. W służbie królestwa wyruszają, w głąb niebezpiecznych i przerażających Stref Poza Czasem, zagłębiając się w od dawna nieodwiedzane i zapomniane miejsca. Abaddon Niszczyciel, Świetlista imieniem Sereda oraz Razjel wdadzą się w kolejną morderczą grę mającą na celu odnalezienie emanacji Światłości. Przywódcą eskapady zostaje Tańczący Na Zgliszczach wraz ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady. Jednak to, czego szukają z taką determinacją i oddaniem, może okazać się dla nich arcygroźne...

Podczas lektury nie raz miałem wypieki na twarzy i w szybkim tempie chłonąłem kolejne strony. Autorka w doskonały sposób potrafi, wyważyć momenty smutne i zabawne sprawiając, że całość książki czyta się naprawdę szybko i sprawnie. Postacie Abaddona czy Razjela potrafią zaciekawić i sprawić, że ich losy po prostu przykuwają do lektury. Aniołowie potrafią być prawdziwymi draniami, a Głębianie nie raz potrafią zachować się honorowo, sprawiając tym samym, że lektura jest nieprzewidywalna i emocjonująca. Barwny język Mai Lidii Kossakowskiej i bohaterowie z krwi i kości zachęcają dodatkowo na wyczekiwanie kolejnego tomu przygód Zastępów Anielskich.

"Bramy Światłości" to powieść pełna intryg, knowań i spisków doprawionych dużą dawką krwawych walk i dużych emocji. Tajemnice się mnożą, z każdą przewróconą stroną, a ryzykowna wyprawa nabiera tempa. Zakończenie jest mocne, dokładnie w stylu Pani Kossakowskiej, za co właśnie lubię jej twórczość. Jestem oddanym miłośnikiem tego cyklu i z niecierpliwością będę oczekiwał kolejnego tomu. Miejmy nadzieję, że jeszcze przyjdzie nam przeczytać o tej bandzie uskrzydlonych łotrów. Alleluja!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
4 komentarze
Yuri Ossaka pisze...

Od dawna wyczekiwałam tej książki, muszę w końcu ją zdobyć :/

Ricardo Allba pisze...

Mam na nią chrapkę już od dłuższego czasu. W szczególności, że wydanie jest obłędne :D

Gerroor Ged pisze...

Ciekawa historia.

Lejko Buuka pisze...

może kiedyś przeczytam ;p.