czwartek, 20 kwietnia 2017

Ajin #2 - Gamon Sakurai

Email Edytuj post

Ajin #2 - Gamon Sakurai


Ajin #2 - Gamon Sakurai

Tytuł: Ajin #2
Autor: Gamon Sakurai
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: seinen, horror
Data wydania: 15 lipca 2016
Liczba tomów: 7+


„Ajin. Tom 2” autorstwa Gamona Sakuraiego zabiera nas po raz kolejny do brutalnego i niebezpiecznego świata. Gdy okazuje się, że niektórzy ludzie przestają umierać, na świecie dochodzi do napadu histerii i paniki. Tuż po pojawieniu się pierwszych Ajinów, ahumanoidów ludzie zaczęli na nich polować, lecz nie po to, aby ich zabić, gdyż było to niemożliwe, lecz po to, by prowadzić na nich okrutne eksperymenty. Gdzie kończą się granice człowieczeństwa? Jak daleko człowiek może się posunąć w swoich bestialskich eksperymentach, aby zaspokoić chęć poznania nieznanego?

Kei Nagai zmuszony jest dalej uciekać i postanawia odnaleźć i lepiej poznać pozostałych Ajinów. Jednak nie spodziewa się, że ahumanoidy porwą mu siostrę i to w dodatku w niezwykle brutalny sposób. Nagai liczył, że osobniki mu podobne okażą się solidarne, jednak się mylił. Kei udaje się w wyznaczone miejsce spotkania z porywaczami, nie spodziewa się, że osoby, którym chciał zaufać, mogą okazać się nieludzkimi katami.

Manga potrafi naprawdę wciągnąć i trzyma w dużym napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Jest to pozycja dla osób o mocnych nerwach, gdyż jest tu sporo przemocy. Krew leje się obficie, a liczne, wyszukane sposoby tortur są chlebem powszednim głównych bohaterów. Kei Nagai jest postacią, której się kibicuje i z wypiekami na twarzy śledzi się jego kolejne losy. Klimat mroku i grozy jest wszechobecny, a wykreowany przez autora świat tętni szybką akcją i niesztampowymi zwrotami fabularnymi. Podczas lektury trudno odróżnić kto jest większym potworem, ludzie dopuszczający się okrutnych eksperymentów czy ahumanoidy. Pozycja ta jest rasowym horrorem, który jak najbardziej przypadł mi do gustu. Gamon Sakurai stworzył perełkę grozy, umiejącą mierzyć się z wielkimi mistrzami gatunku, jak choćby z mistrzem przerażających historii Howardem Phillipsem Lovecraftem.

„Ajin. Tom 2” jak najbardziej powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku i sprawić, że nie powinni się nudzić. Jest to świetna i mroczna historia, pełna zaskakujących momentów. Byty nie z tego świat, krwawe sceny i dramatyczne momenty sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Kreska jest zadbana, tła są oszczędne, lecz budujące klimat, a okładka przyciąga wzrok. Seria zapowiada się rewelacyjnie i jest niebywałym rarytasem dla wszystkich fanów gatunku. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
6 komentarzy
L.V.V. Sasha pisze...

Super manga!

Allek Gonrovi pisze...

Pozycja dla czytelników o mocnych nerwach:)

Cresto Mix pisze...

Wpierw muszę sięgnąć po pierwszy tomik...

Anne Heronton pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie!;]

Lejko Buuka pisze...

bardzo ciekawa okładka

Wiktor Zwycięzca pisze...

Chętnie zapoznam się z tą mangą, może akurat mi się spodoba.