poniedziałek, 20 lutego 2017

Ukryta Wyrocznia - Rick Riordan

Email Edytuj post

Ukryta Wyrocznia - Rick Riordan


Ukryta Wyrocznia - Rick Riordan

Tytuł: Ukryta Wyrocznia
Autor: Rick Riordan
Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 18 maja 2016
Liczba stron: 500


„Ukryta Wyrocznia” jest kolejną książką opisującą zmagania herosów i bogów w dość humorystyczny i luźny sposób. Po raz kolejny wrócimy do greckiej mitologii i poznamy potężnych i przezabawnych herosów. Rick Riordan, autor rozsławionego już Percy’ego Jacksona znów stara się wciągnąć swoich czytelników w tajemniczy, mityczny świat. Cóż by się stało, gdyby nastolatek został bogiem lub na odwrót? Jeżeli macie ochotę się przekonać, zapraszam Was do recenzji.

Zeus rozzłoszczony na swego syna Apolla postanawia strącić go z Olimpu i sprawić, że zostanie zwykłym śmiertelnikiem. Zdezorientowany i przestraszony bóg nie dosyć, że nie potrafi radzić sobie w skórze zwykłego śmiertelnika, to jeszcze na jego życie czyhają dawni wrogowie. Potwory i inni bogowie polują na życie Apolla, zmuszając go tym samym do chwycenia się ostatniej deski ratunku. Apollo udaje się do enklawy współczesnych półbogów, zwanej jako Obóz Herosów. Czy będzie tam bezpieczny i czy uda mu się na powrót odzyskać swoją boskość?

Autor sprawił, że świetnie się bawiłem podczas czytania i nie nudziłem się ani przez moment. Rick Riordan potrafi pisać o znanych Herosach w zupełnie inny sposób, sprawiając, że nie raz możemy się nieźle zaskoczyć. Postać Apolla przypadła mi do gustu i czytałem o jego losach z nieukrywaną ciekawością. Język jest lekki i barwny, a bohaterowie potrafią nie raz rozśmieszyć swoimi poczynaniami. Cykl „Apollo i Boskie Próby” wciągnął mnie i zachęcił do sięgnięcia po kolejne tomy.

„Ukryta Wyrocznia” jest doskonałym rozpoczęciem nowego cyklu, który powinien przypaść do gustu fanom fantasy. Potężna magia, fantastyczne stwory zostały okraszone sporą dawką humoru, dając mieszankę iście wybuchową. Przygody, które przeżywają bohaterowie są emocjonujące, a jednocześnie zabawne, dzięki czemu nie nudzimy się podczas czytania. Losy Apolla i innych bogów zachęcają do sięgnięcia po kolejny tom serii i dowiedzenia się cóż wydarzyło się dalej. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Myukki - Chan pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas :D

Yuri Ossaka pisze...

może się skuszę

Sayuri Veronique pisze...

Książka dla mnie.

Allek Gonrovi pisze...

Słyszałem o tej książce sporo dobrego. Chętnie przeczytam z ciekawości.

Madzi Aczek pisze...

Z pewnością sięgnę :).