poniedziałek, 20 lutego 2017

Miecz Lata - Rick Riordan

Email Edytuj post

Miecz Lata - Rick Riordan


Miecz Lata - Rick Riordan

Tytuł: Miecz Lata
Autor: Rick Riordan
Cykl: Magnus Chase i Bogowie Asgardu (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 21 października 2015
Liczba stron: 520


„Miecz Lata” autorstwa Ricka Riordana jest kolejną książką zabierającą czytelników w magiczny, pełen mitologicznych bogów świat fantasy. Autor jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich autorów literatury fantastycznej potrafiących wciągnąć czytelnika w pełen niezwykłości świat. Przygody Magnusa zaciekawiły mnie i sprawiły, że świetnie się bawiłem, czytając jego zaskakujące perypetie.

Magnus Chase prowadzi samotne życie na ulicach Bostonu, ukrywając się przed policją i urzędnikami z kuratorium. Po zaginięciu matki, chłopak musi sobie jakoś radzić w pojedynkę, a nie jest to łatwe w szczególności, gdy w grę wchodzą bogowie z Asgardu. W najmniej oczekiwanym momencie zaczyna szukać go owiany złą sławą wuj Randolph, który zaczyna mamrotać brednie o skandynawskiej historii i dziedzictwie Magnusa. Dzień sądu, Ragnarök zbliża się nieubłaganie, podczas którego wilk Fenrir i ogniste olbrzymy mają wychylić swe łby, aby zniszczyć świat ludzi. Jedyną osobą, która może ocalić niewinne, ludzkie społeczeństwo jest młody chłopak, Magnus Chase. Czy mu się to uda?

Książkę czyta się szybko, za sprawą lekkiego języka i szybkiej akcji. Rick Riordan potrafi tworzyć ciekawe postacie, które przekonują autentycznością i charyzmą. Proza Riordana zaskarbiła sobie wielu miłośników na całym świecie niebanalną fabułą, zabawnymi dialogami i szybką pędzącą na łeb na szyję akcją. Pełne przygód historie powinny przypaść do gustu miłośnikom fantasy oraz osobom, które chcą się po prostu podczas czytania dobrze bawić. Trafny humor, bohaterowie z krwi i kości oraz zaskakujące zakończenie z pewnością sprawią, że podczas lektury nie będziecie się nudzić.

„Miecz Lata” nie zawiódł mnie i mogę go spokojnie polecić fanom twórczości Ricka Riordana. Autor jest jednym z moich ulubionych pisarzy, tworzy wciągające i niepowtarzalne światy, a bohaterowie przez niego kreowani są jedyni w swoim rodzaju. Zakończenie pozostawia pewien niedosyt i ochotę na dalszą część lektury. Chętnie sięgnę po drugi tom z cyklu „Magnus Chase i Bogowie Asgardu” i przekonam się cóż dalej słychać u naszego głównego bohatera. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
4 komentarze
Unknown pisze...

zapowiada się interesująco

Zakrecona pisze...

Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Lubię Riordana więc sięgnę:)

Unknown pisze...

ciekawa, jak wpadnie mi w ręce przeczytam.