czwartek, 9 lutego 2017

Tajemnica kryształowych czaszek - Chris Morton, Thomas Ceri Louise

Email Edytuj post

Tajemnica kryształowych czaszek - Chris Morton, Thomas Ceri Louise


Tajemnica kryształowych czaszek - Chris Morton, Thomas Ceri Louise

Tytuł: Tajemnica kryształowych czaszek
Autor: Chris Morton, Thomas Ceri Louise
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 12 grudnia 2016
Liczba stron: 384


„Tajemnica kryształowych czaszek” jest ciekawą książką, w której autorzy z detektywistyczną zaciętością starają się zbadać tajemnicę kryształowych czaszek, tajemniczych przedmiotów, o których wspominają legendy w wielu miejscach świata. Według dawnych legend są niemal magiczne i mają kryć wiedzę o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Chris Morton wraz z Thomasem Ceri Louisem przemierza cały świat, zbierając liczne informacje na temat tych zadziwiających artefaktów.

Według prastarej indiańskiej legendy trzynaście zaginionych kryształowych czaszkach ma zawierać wiedzę o przeszłych i przyszłych losach rodzaju ludzkiego. Wiedza ta zostanie nam pewnego dnia ujawniona, lecz dopiero wtedy, gdy będziemy na to gotowi. Kryształowe czaszki są zdumiewającymi artefaktami, które po dziś dzień kryją wiele tajemnic. Tak samo, jak Stonehenge, egipskie piramidy czy rysunki Nazca te wykonane z dbałością i pietyzmem przedmioty, nadal skrywają przed nami najważniejsze pytanie. Jakie było ich przeznaczenie?

Na początku XX wieku w ruinach starożytnego miasta Majów odnaleziono kryształową czaszkę, a po niedługim czasie znaleziono siedem następnych, wywołując tym samym burzliwą dyskusję na całym świecie. Zdumiewające artefakty najprawdopodobniej są wytworem prastarej cywilizacji, a ich przeznaczenia nie potrafimy po dziś dzień rozszyfrować. Możliwe, że kiedyś uda się rozwiać tajemnice, które kryją dzieła wykonane przez pradawną rasę Starszych Bogów.

„Tajemnica kryształowych czaszek” to pozycja zawierająca kolejne pytania, które domagają się odpowiedzi. Książka potrafi zaciekawić i miejscami nie raz zaskoczyć. Całość napisana jest lekko i ciekawie, sprawiając, że od lektury wręcz nie można się oderwać. W niniejszej publikacji znajdziemy również wiele zdjęć, które pomogą w lepszy sposób wsiąknąć w temat tych zadziwiających artefaktów. Odkrycia tego rodzaju dają wiele do myślenia i nastręczają jeszcze więcej kłębiących się pytań i niejasności. Z pewnością jeszcze wiele zadziwiających tajemnic starożytnych cywilizacji skrywa się przed nami w przepastnych mrokach wieczności. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
6 komentarzy
Unknown pisze...

Zapisana na listę must-have.

Unknown pisze...

Czytam się niczym książkę przygodową.

Unknown pisze...

Ciekawy temat. Może przeczytam.

Cresto Mix pisze...

lubię takie klimaty

Unknown pisze...

Kręcą mnie książki archeologiczne, więc jest to pozycja dla mnie!

Unknown pisze...

Powinna przypaść mi do gustu.