środa, 18 stycznia 2017

Wielka Księga Demonów polskich - Barbara i Adam Podgórscy

Email Edytuj post

Wielka Księga Demonów polskich - Barbara i Adam Podgórscy


Wielka Księga Demonów polskich - Barbara i Adam Podgórscy

Tytuł: Wielka Księga Demonów polskich
Autor: Barbara i Adam Podgórscy
Wydawnictwo: Kos
Data wydania: 2016
Liczba stron: 560


„Wielka Księga Demonów polskich” autorstwa Barbary i Adama Podgórskich to kompletny i pięknie wydany zbiór demonów z terenów Polski i okolic. Bogato ilustrowana księga, pełna rycin i pięknych ilustracji przenosi nas w świat rodzimych wierzeń naszych przodków, potrafiąc nie raz zaskoczyć i przestraszyć czytelnika podczas lektury. Z zapartym tchem wsiąkłem w tę arcyciekawą książkę i nie mogłem się od niej wprost oderwać, od pierwszej do ostatniej strony.

Książka jest pięknie i obszernie wydanym leksykonem, który zawiera niemal wszystkie bóstwa, demony oraz zjawiska demoniczne i nadprzyrodzone z bogatej kultury Słowian. Podczas lektury przeczytamy między innymi o wielu postaciach z mitów i legend naszych przodków. Dzięki tej arcyciekawej lekturze będziemy mogli poznać w lepszy i bardziej dogłębny sposób ludowe wierzenia i kulturę naszych przodków, która w ostatnich czasach zaczyna powoli odżywać i powracać do masowej świadomości.

Książka jest bardzo ciekawa i czyta się ją z dużym zaciekawieniem. Wydanie w twardej oprawie również zasługuje na plus i sprawia, że świetnie prezentuje się na półce. Leksykon jest bardzo szczegółowy i zawiera wiele z nadprzyrodzonych bytów z bogatej i różnorodnej kultury Słowian. Książka opisuje wierzenia i tradycje z terenów Słowian połabskich, Polan, Ślązaków czy Kaszubów. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla osób, które chcą w lepszym stopniu zaznajomić się z kulturą Słowian oraz poznać byty i demony dotąd nieznane.

„Wielka Księga Demonów polskich” przyciąga porządnym opracowaniem, która silnie opiera się na wielu tekstach źródłowych. Klimatyczne ilustracje dodatkowo wciągają w niepowtarzalny klimat książki, do której wraca się po wielokroć w poszukiwaniu kolejnych cennych informacji. Pozycja powinna przypaść do gustu czytelnikom zainteresowanym tym tematem, wartościowa ze względu na mocny nacisk na etnologię i antropologię kultury. Jednak jest to przede wszystkim porządna książka popularnonaukowa, którą czyta się szybko i z dużym zaciekawieniem, odsłaniając, chociaż rąbek tajemnicy o naszym słowiańskim pochodzeniu.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Kos:

Wydawnictwo Kos
3 komentarze
Myukki - Chan pisze...

fajna książka:D

Allek Gonrovi pisze...

Super wydanie, a i okładka bardzo przyciąga :).

Gerroor Ged pisze...

Interesująca pozycja, może kiedyś trafi w moje ręce.