poniedziałek, 2 stycznia 2017

W cieniu paryskiej „Kultury” - Jarosław Abramow-Newerly

Email Edytuj post

W cieniu paryskiej „Kultury” - Jarosław Abramow-Newerly


W cieniu paryskiej „Kultury” - Jarosław Abramow-Newerly

Tytuł: W cieniu paryskiej „Kultury”
Autor: Jarosław Abramow-Newerly
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 26 października 2016
Liczba stron: 208


„W cieniu paryskiej „Kultury” jest to książka autorstwa Jarosława Abramowa-Newerlyego, która zabiera nas w zapierającą dech w piersi podróż po Maisons-Laffitte. Poznamy dzięki niej niezłomnych i ciekawych bohaterów, umiejących zaciekawić swoimi barwnymi losami. Poznamy wyjazdy zagraniczne autora oraz miejsca, jakie odwiedził. Liczne historie, w których brał udział, zachęcają do czytania i nie pozwalają się nudzić ani przez moment lektury. Ceniony dramaturg, powieściopisarz oraz autor licznych piosenek zaciekawia swoimi barwnymi wspomnieniami.

Wspomnienia twórców paryskiej „Kultury”, mieszkańców Maisons-Laffitte wprowadzają czytelnika w magiczny i nietuzinkowy świat. Jarosław Abramow-Newerly w barwny i realistyczny sposób opisuje te tajemnicze spotkania pod Paryżem, które pozostały w jego pamięci na dobre. Kompozytor oraz auto sztuk teatralnych potrafi zaciekawić czytelnika i przenieść go do fascynującego Paryża, miasta o wielu twarzach. Poznamy również wiele ciekawych postaci, które towarzyszyły w ważnych etapach życia autora.

Jest to pełna nostalgii książka, która opisuje wiele momentów z życia Jarosława Abramowa-Newerlyego. Przeczytamy o jego kontaktach z ludźmi ze STS-u, jak również z osobą Czesława Miłosza czy Zygmunta Hertza. To właśnie kontakty autora z Zygmuntem Hertzem zajmują sporo miejsca w niniejszej książce, unaoczniając, że łączyły ich więzy zażyłej przyjaźni. Całość czyta się szybko i przyjemnie za sprawą lekkiego języka oraz przemyślanie skonstruowanych wątków. Autor opisuje również swoje relacje z ojcem czy narzeczoną, sprawiając tym samym, że odbieramy tę publikację silniej i osoba Jarosława Abramowa wydaje się nam bardziej ludzka. Wspomnienia przeczytałem z dużą ciekawością, za sprawą barwnego sposobu opowieści i wielu interesujących anegdot z życia autora.

Abramow-Newerly zaciekawia historią swojego życia, w książce zawiera wiele interesujących szczegółów ze swojego życia czy rozmów z wieloma wybitnymi osobistościami. W szczególności z członkami legendarnego Studenckiego Teatru Satyryków STS. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po podobne pozycje z wydawnictwa MG, gdyż są jak najbardziej godne lektury. Staranne wydanie również zasługuje na plus, sprawiając, że książka świetnie prezentuje się na półce. Opisy Maisons-Laffitte z dawnych lat chyba najbardziej utkwiły mi w pamięci po przeczytaniu tej książki i w przyszłości, jeżeli nadarzy się okazja, nie omieszkam go odwiedzić osobiście.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
3 komentarze
Unknown pisze...

Chyba się na nią połaszczę :D

Unknown pisze...

wydaje się interesująca

Unknown pisze...

Mam w niedalekich planach...