poniedziałek, 2 stycznia 2017

Klub Pickwicka - Charles Dickens

Email Edytuj post

Klub Pickwicka - Charles Dickens


Klub Pickwicka - Charles Dickens

Tytuł: Klub Pickwicka
Autor: Charles Dickens
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 26 października 2016
Liczba stron: 528


Charles Dickens w swej książce „Klub Pickwicka” zawarł motywy obyczajowe, farsę, satyrę oraz elementy romansu łotrzykowskiego. Dzięki tej niebanalnej książce przeniesiemy się do dawnej Anglii, aby poznać pana Pickwicka, twórcę nietuzinkowej teorii głowaczy, oraz jego nieszablonowych przyjaciół. Książka przepełniona jest specyficznym, angielskim humorem, który szczególnie widać w scenkach rodzajowych oraz w zachowaniu postaci. Bohaterów jest bardzo wielu, dlatego każdy czytelnik powinien znaleźć ulubioną postać. Lektura wciąga już od pierwszej strony.

Klub Pickwicka założony przez Samuela Pickwicka jest miejscem przeprowadzania żarliwych krytyk prawa oraz sądownictwa w Anglii, jak również miejscem odbywania się suto zakrapianych spotkań. Jego założyciel, dobroduszny, wesoły mężczyzna postanawia wraz ze swymi kompanami wyruszyć w najdalsze zakątki Anglii w celu doznania wielu zaskakujących i zabawnych przygód. W trakcie swych perypetii zostaje uwięziony pod zarzutem niedotrzymania obietnicy małżeństwa, co dodatkowo popycha go w wir zaskakujących zdarzeń. Za sprawą swych doświadczeń i przeżyć pan Pickwick szydzi z angielskiego prawa i sądownictwa, na każdy możliwy sposób. Doprowadzając tym samym nie raz czytelnika do niekontrolowanych napadów śmiechu.

Książka pełna jest barwnych opisów, które potrafią w wyrazisty sposób przekazać niekonwencjonalny pomysł autora. Wnikliwe spostrzeżenia i plastycznie skonstruowane wątki fabularne sprawiają, że od książki wręcz nie można się oderwać. Lektura przebiega z ogromnym zadowoleniem i ukazuje, że Charles Dickens był niekwestionowanym mistrzem pióra. Pozycja ta dokładnie opisuje angielską mentalność, sprawiając, że czytelnik nie raz uśmiechnie się pod nosem podczas czytania. Dialogi są zabawne i wiarygodne, bohaterowie posiadają własne cechy charakteru, a ironia towarzyszy nam cały czas podczas czytania.

„Klub Pickwicka” jest książką lekką, którą można przeczytać w bardzo szybkim tempie. Satyra i specyficzny humor wypełniają stronice książki, a pióro autora to prawdziwy majstersztyk. Historia angielskich dżentelmenów potrafi zaciekawić, a losy Samuela Pickwicka, Augusta Snodgrassa czy Tracyego Tupmana zabierają nas w zapierającą dech w piersi przygodę wypełnioną intrygującymi i zaskakującymi przygodami naszych bohaterów. Książka zespala w sobie trzy tomy autorstwa Charlesa Dickensa, dlatego niniejsza pozycja jest jak najbardziej godna uwagi. Wsiąknijcie w te arcyciekawe społeczne i obyczajowe perypetie, a na pewno nie powinniście poczuć się rozczarowani. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
6 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Z chęcią zapoznam się z tą powieścią:).

Sylwia W. pisze...

Ciekawa okładka

Myukki - Chan pisze...

Muszę ją zdobyć!

Aemii Enekko pisze...

Książek Dickensa nie czytałam, ale widzę, że muszę to nadrobić;p.

Majka Lato pisze...

Bardzo fajna pozycja.

L.V.V. Sasha pisze...

bardzo klimatyczna opowieść chętnie przeczytam.