czwartek, 19 stycznia 2017

Magiczne istoty - Simon Holland

Email Edytuj post

Magiczne istoty - Simon Holland


Magiczne istoty - Simon Holland

Tytuł: Magiczne istoty
Autor: Simon Holland
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 9 listopada 2016
Liczba stron: 48


„Magiczne istoty” jest to kompendium informacji o wielu magicznych istotach i bytach, które występują w mitach i legendach. Książka zawiera mnogość interesujących informacji i pięknych ilustracji, które przybliżą nam choć trochę te tajemnicze i bajeczne stworzenia. Byty, które potrafią przybierać ludzką formę lub posiadają kształty zupełnie zwierzęce, są straszne lub majestatycznie piękne, groźne lub dobrotliwe. Dzięki tej ciekawej i niepowtarzalnej książce, będziesz mógł Drogi Czytelniku przenieść się w zapierający dech w piersiach świat magicznych istot!

Kraina magicznych istot zawiera byty tak różnorodne, że trudno je wszystkie ogarnąć. Niniejsza książka skupia się na wymienieniu i opisaniu istot, które stały się nierozerwalną częścią wielu legend, baśni oraz mitów. Podczas lektury przyjdzie poznać nam straszliwe olbrzymy, krwiożercze wilkołaki oraz dobrotliwe jednorożce. Nie zabraknie również majestatycznych smoków czy innych bytów z bezdennych czeluści koszmaru. Przeczytamy różne zdumiewające historie oraz poznamy genezę wielu z tych tajemniczych istot. Dowiemy się czegoś więcej o straszliwej Chimerze czy ognistym ptaku Feniksie, który potrafi powstać z martwych. Książka kryje w swym wnętrzu o wiele więcej podobnych, intrygujących sekretów...

Z przyjemnością poddałem się lekturze tej książki i wyniosłem z niej wiele ciekawostek, o których nie miałem wcześniej pojęcia. Książka została pięknie wydana, w twardej oprawie ozdobiona pięknymi i kolorowymi ilustracjami. Pegazy, elfy czy smoki wyglądają jak żywe, aż miło zawiesić na nich oko podczas czytania. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników mitów i legend oraz pięknie wydanych książek. Pozycja ta jest dość krótka, co nie zmienia faktu, że jest niezwykle interesująca. Świetnie prezentuje się na półce i dzięki starannemu wykonaniu powinna posłużyć przez długie lata. Mityczne stworzenia po dziś dzień budzą zachwyt i zainteresowanie, a dzięki tej książce będziemy mogli poznać je nieco bliżej.

Zwięzła i świetnie wydana książka powinna znaleźć się w biblioteczce wszystkich czytelników ceniących sobie mity i legendy. Książka została oddana w ręce czytelników w formie leksykonu, co sprawia, że nadaje się ona zarówno dla starszych jak i młodszych czytelników. Ilustracje są realistycznie wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, sprawiając, że istoty na nich przedstawione wyglądają niezwykle żywo i prawdziwie. Zagłębiając się w lekturę tej książki, wkroczysz Drogi Czytelniku do świata magicznych stworzeń. Królestwa, które zawiera wiele tajemnic i niezwykłości. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Unknown pisze...

Książka mi się bardzo spodobała. Świetne grafiki:)

Unknown pisze...

Super.

Unknown pisze...

Kocham smoki więc muszę ją mieć!;)

Zakrecona pisze...

Koniecznie się za nią zabiorę :).

Sylwia W. pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to nie omieszkam się zapoznać.