poniedziałek, 23 stycznia 2017

Bogowie Edenu - Andrew Collins

Email Edytuj post

Bogowie Edenu - Andrew Collins


Bogowie Edenu - Andrew Collins

Tytuł: Bogowie Edenu
Autor: Andrew Collins
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 23 listopada 2016
Liczba stron: 352


„Bogowie Edenu” jest książką autorstwa Andrew Collinsa zawierającą przełomowe badania i odkrycia mające na celu udowodnienie istnienia przedpotopowej cywilizacji, która stworzyła wiele późniejszych kultur naszej planety. Autor wysnuwa zaskakujące wnioski, mianowicie jakoby przed faraonami miała istnieć rasa Starszych Bogów, która stworzyła między innymi cywilizację Egiptu. Podczas lektury prześledzimy początki ludzkich cywilizacji oraz dowiemy się nieco więcej o tajemniczych spadkobiercach rasy Starszych Bogów, istot, które przyczyniły się do powstania Sfinksa, Wielkiej Piramidy w Gizie czy Piramidy Czarownika znajdującej się na terenie stanu Jukatan w Meksyku, którą ponoć miał stworzyć potężny karzeł imieniem Itzamna, w jedynie jedną noc za pomocą magicznego fletu.

Ostatnie badania Sfinksa dowiodły, że może być on dużo starszy, niż się dotychczas sądziło. Dodatkowo odkryto pod powierzchnią monumentu sieć podziemnych tuneli, które mają prowadzić do mitycznej krainy Agharti, Shangri-La. Miejsca, które zawiera wiedzę o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, gdzie umieszczono wszelkie skarby i całą wiedzę ludzkości od zarania dziejów. Wiele budowli sprzed tysiącleci zostało wzniesionych przy użyciu technologii i wiedzy, umożliwiającej wznoszenie budowli z wielotonowych cyklopowych bloków. Starożytni Egipcjanie oraz Majowie twierdzili, że odziedziczyli potężne budowle oraz zaawansowaną kulturę po rasie Starszych Bogów. Bytów które żyły w poprzedniej epoce, przed potopem, zwanej Zep Tepi, Pierwszym Razem.

Andrew Collins potrafi zaciekawić podczas czytania licznymi ciekawostkami i przytaczanymi teoriami. Całość przeczytałem w dość szybkim tempie i nie nudziłem się podczas lektury. W książce znajdziemy również liczne ilustracje, które pomogą nam w lepszym stopniu zrozumieć opisywane przez autora zagadnienia. Andrew Collins stara się udowodnić teorię, która głosi, że już 12 500 lat temu wysoko rozwinięta cywilizacja opanowała technologię akustyczną, dzięki której przenoszono wielotonowe bloki kamienne oraz wiercono otwory w twardych skałach. To właśnie potomkowie rasy Starszych Bogów mieli dać początek wielu wspaniałym kulturom i cywilizacjom, które dopiero zaczynamy trochę lepiej poznawać.

Książka jest bardzo ciekawa i trudno się od niej oderwać. Andrew Collins ma ogromną wiedzę w opisywanym temacie, którą obficie dzieli się z czytelnikami na kartach swoich książek. Biblijny świat Edenu zdaje się, że istniał naprawdę i jest tylko kwestią czasu, gdy zostanie fizycznie odnaleziony. Po lekturze niniejszej książki tajemnice starożytnych cywilizacji zdają się już być mniej przepastne i tajemnicze. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:
Wydawnictwo Amber
3 komentarze
Yuri Ossaka pisze...

Książka ciekawa. Idealna dla osób chcących zaznajomić się z tematem dawnych cywilizacji.

Unknown pisze...

Super okładka.

Unknown pisze...

Nie znam tej serii lecz wydaje się interesująca.