środa, 7 grudnia 2016

Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie - Marc Goodman

Email Edytuj post

Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie - Marc Goodman


Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie - Marc Goodman

Tytuł: Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje
i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie
Autor: Marc Goodman
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 5 lutego 2016
Liczba stron: 419


„Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie” maluje przed nami posępną wizję przyszłości, a nawet teraźniejszości, gdzie nikt nie może czuć się bezpiecznie ani anonimowo. Marc Goodman objaśnia, że nie istnieje taki system informatyczny, którego nie dałoby się sforsować. Co za tym idzie, nasze dane nigdy nie są w pełni bezpieczne od potencjalnych ataków hakerskich. Szybki rozwój nauki i technologii sprawia, że częstokroć nie jesteśmy w stanie nadążyć za dynamicznym rozwojem urządzeń i systemów operacyjnych. Niniejsza książka szokuje i staje się niezbędnym poradnikiem do przetrwania we współczesnym, niebezpiecznym i zautomatyzowanym świecie.

Codziennie większość z nas ma styczność z systemami bankowymi czy korzystaniem ze zwykłych stron internetowych. Nie zdając sobie sprawy jak prawdopodobny i niewykrywalny może być hakerski atak. Hakerzy potrafią z łatwością włamać się na nasze konto bankowe w celu kradzieży naszych pieniędzy lub pozyskania prywatnych danych z naszych komputerów wykorzystując je później do szantażu. Umieją wykorzystywać słabe punkty sieci i systemów operacyjnych doprowadzając częstokroć wielu ludzi na skraj bankructwa.

Podczas lektury poznamy najmroczniejsze czeluści cyfrowego świata, które dla zwykłego użytkownika są po prostu niedostępne. Autor w obrazowy sposób na wielu przykładach opisuje tworzenie globalnej sieci oraz liczne groźne usługi, które naruszają naszą prywatność. Przestępczość w naszych czasach przybiera zupełnie nowy wymiar i musimy szybko się do tego przyzwyczaić, jeżeli nie chcemy paść ofiarą cyberataku. Marc Goodman opisuje również wiele sposobów dzięki, którym możemy się bronić przed wyciekiem naszych prywatnych danych czy pieniędzy z konta. Jest to bardzo pouczająca lektura, niosąca za sobą praktyczną wiedzę w naszych zaganianym i globalnym świecie.

„Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie” otwiera oczy i pokazuje wiele zagrożeń, o których z początku nie zdajemy sobie sprawy. Dzięki książce mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad bezpieczeństwa o naszym technologicznym świecie przyszłości, niosącym za sobą te dobre, jak i złe strony. Technologie takie jak: biologia syntetyczna, robotyka, sztuczna inteligencja, komputery kwantowe czy nanotechnologia będące dotychczas wytworem science fiction, teraz stają się jak najbardziej rzeczywiste i realne. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
6 komentarzy
Madzi Aczek pisze...

Od dawna na nią poluję :)

Wiktor Zwycięzca pisze...

muszę kiedyś przeczytać

Annetta Zygiel pisze...

widzę, że warta uwagi...

Cresto Mix pisze...

Mam w planach zapoznanie się z tą pozycją

Vigrio Salza pisze...

na razie mam inne pozycje na oku :]

Paula Jagoda pisze...

Fakt znany wszem i wobec, że w obecnych czasach nie ma prywatności.