piątek, 9 grudnia 2016

Ksin Koczownik - Konrad T. Lewandowski

Email Edytuj post

Ksin Koczownik - Konrad T. Lewandowski


Ksin Koczownik - Konrad T. Lewandowski

Tytuł: Ksin Koczownik
Autor: Konrad T. Lewandowski
Cykl: Saga o kotołaku (tom 5)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 19 października 2016
Liczba stron: 336


„Saga o kotołaku” autorstwa Konrada T. Lewandowskiego zabiera nas w zapierającą dech w piersiach przygodę, która potrafi nie raz zaskoczyć. Autor stworzył bogaty i niebanalny świat wypełniony fantastycznymi bohaterami i wieloma magicznymi przedmiotami. Jest to prawdziwa uczta dla miłośników fantasy, którzy uwielbiają dozę niesamowitości i szybkiej akcji. Lekki styl i bohaterowie z krwi i kości to zdecydowanie mocne strony tej pozycji. Lewandowski po wielu latach odświeżył swój dawny cykl, dodał parę elementów, uzupełnił o nowe sceny i oddał w ręce czytelników opowieści o kotołaku Ksinie, które wciągają od pierwszej do ostatniej strony.

Ksin wędruje w Świecie Błądzących Gwiazd, gdzie czyha na niego wiele niebezpieczeństw i niespodziewanych spotkań. Ksin uwalnia w końcu swą osobowość od klątwy, jednak dawni nieprzyjaciele nie dają mu ani na chwilę odetchnąć. Wyprawa poprzez Bezkresny Step jest niezwykle ryzykowna, a relacje z ukochaną Amarelis również nie należą do najłatwiejszych. Czy i tym razem Ksinowi uda się wybrnąć z ogromnych tarapatów? Czy kotołak zazna w końcu spokoju u boku ukochanej żony i córki? Czy może jednak wrogowie zatryumfują, a on rozstanie się z życiem?

Po raz kolejny nie zawiodłem się na lekturze, a losy kotołaka Ksina wciągnęły mnie od pierwszej do ostatniej strony. Akcja mknie w szybkim tempie, a wątki fabularne zostały zaplanowane ciekawie i z pomysłem. Fantastyczny świat wykreowany przez autora znowu wciąga swym bogactwem i nie raz potrafi zaskoczyć. Zaznajomimy się z licznymi rasami, obyczajami i kulturami, które zostały zmuszone do życia w srogich stepowych warunkach. Konrad T. Lewandowski w doskonały sposób odświeżył swój dawny cykl, dzięki czemu zaraził nim kolejne pokolenie czytelników. Powieść za sprawą barwnego i bogatego świata nie nudzi, a miłośnicy postaci Ksina będą mogli dowiedzieć się o nim nieco więcej informacji. Z pewnością sięgnę po olejny tom cyklu, gdyż wsiąknąłem w niego na dobre.

Podczas lektury nie sposób się nudzić i nie raz podczas czytania przebiegnie nam dreszcz po plecach. Liczne mity mieszają się z prastarą magią, a awanturniczy styl opowieści potrafi zaciekawić czytelnika. Całość czyta się lekko i szybko, co sprawia, że książkę kończymy w szybkim tempie. Jest to fantastyka przez duże F i jeden z najlepszych, rodzimych cykli na naszym rynku. Lektura serwuje nam dobrą zabawę, okraszoną paroma filozoficznymi wątkami, które pozwolą nam na chwilę przystanąć i się nad nim zastanowić. Aby w następnej chwil znów powrócić do szybkiej akcji. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

Bookmaster
5 komentarzy
Zaczytana Zośka pisze...

bardzo ciekawa okładka

Zakrecona pisze...

Udana kontynuacja.

Madzi Aczek pisze...

lubię fantastykę więc książka jak najbardziej dla mnie:)

Leluch Poleluch pisze...

ciekawa pozycja.

Annetta Zygiel pisze...

Książkę czytałam i z pewnością sięgnę po kolejny tom.