poniedziałek, 14 listopada 2016

I wrzucą was w ogień - Piotr Patykiewicz

Email Edytuj post

I wrzucą was w ogień - Piotr Patykiewicz


I wrzucą was w ogień - Piotr Patykiewicz

Tytuł: I wrzucą was w ogień
Autor: Piotr Patykiewicz
Cykl: Dopóki nie zgasną gwiazdy (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 14 września 2016
Liczba stron: 448


Piotr Patykiewicz po raz kolejny zabiera nas w realia postapokalipsy, za sprawą swojej kolejnej książki „I wrzucą was w ogień". Jest to książka mocna, pełna akcji, gdzie ludzkie dramaty przeplatają się z surrealistyczną rzeczywistością. Patykiewicz stworzył prawdziwy rarytas dla fanów gatunku, dzięki, któremu będziemy mogli wsiąknąć na długi czas w emocjonującą i pełną niebezpieczeństw historię.

Kacper przez wiele trudnych wydarzeń został zmuszony przeistoczyć się w mężczyznę, szybciej niż powinien, jednak okoliczności go do tego zmusiły. Życie w konserwatywnej społeczności nie należy do łatwych i na każdym kroku wiąże się z ogromnymi niebezpieczeństwami. Postapokaliptyczny świat pozwala żyć tylko osobom silnym, a właśnie do takich osób należy Kacper. Los po raz kolejny z niego zadrwił i postawił go przed kolejnym niebezpiecznym wyzwaniem. Kaśka, córka Kacpra postanowiła uciec z Osady i udać się do Miasta, które powstało na gruzach dawnej cywilizacji sprzed Upadku. Czy Kacprowi uda się odnaleźć córkę i wrócić w jednym kawałku?

Najnowsza książka Patykiewicza wciągnęła mnie i zaserwowała emocjonujący czas z książką. Jest to prawdziwa literacka uczta, w szczególności dla miłośników postapokalipsy. Powieść czyta się szybko i emocjonująco, a autor po raz kolejny pokazał swój niebywały talent pisarski. Książka zawiera wiele smaczków i detali, które przyciągają tylko mocniej do lektury, jak choćby kult Ciepłowni, który chyba najbardziej zapadł mi w pamięci. Wątki fabularne zostały skonstruowane ciekawie i z pomysłem, zachęcając tylko do dalszego czytania. Jest to udana kontynuacja, która tylko pokazuje, że jak najbardziej warto sięgnąć po cykl „Dopóki nie zgasną gwiazdy". Zimno, mróz i ludzkie zdziczenie opanowują karty powieści, ukazując, że każdy dzień w takim świecie jest walką o przetrwanie.

„I wrzucą was w ogień” jest kontynuacją jak najbardziej udaną, dzięki, której jeszcze bardziej wsiąknąłem w realia cyklu. Jest to fantastyka z najwyższej półki, która zabierając nas poprzez ruiny i wieczny mróz potrafi dać ogromną frajdę z lektury. Świat po katastrofie posiada swój niepowtarzalny klimat, język jest bogaty i dosadny, a losy bohaterów potrafią nie raz zaskoczyć. Podczas czytania nie opuszczają nas myśli, cóż my sami byśmy zrobili żyjąc w takim świecie?

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

6 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Pierwszy tom był ciekawy więc również ten przeczytam:)

Zaczytana Zośka pisze...

Z ciekawości przeczytam ;p

Neris Iko pisze...

Brzmi zachęcająco, lubię książki postapo.

Gerroor Ged pisze...

Pozycja dla mnie!:D

Anne Heronton pisze...

Narobiłeś mi chrapki na tą książkę. Lecz wpierw muszę przeczytać pierwszy tom ;).

Cresto Mix pisze...

niebawem przeczytam. Czeka w kolejce.