sobota, 29 października 2016

Piętno von Becków - Joanna Jax

Email Edytuj post

Piętno von Becków - Joanna Jax


Piętno von Becków - Joanna Jax

Tytuł: Piętno von Becków
Autor: Joanna Jax
Cykl: Dziedzictwo von Becków (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf SA
Data wydania: 15 marca 2016
Liczba stron: 384


„Piętno von Becków” autorstwa Joanny Jax to drugi tom z cyklu „Dziedzictwo von Becków. Powrócimy do rodziny von Becków, aby poznać ich dalsze burzliwe losy. Akcja książki rozgrywa się po części we współczesności oraz okresie wojennym i powojennym, nie pozwalając ani przez moment na nudę podczas czytania. Autorka zaserwowała nam losy dobrze już znanych bohaterów oraz wielu nowych, równie ciekawych postaci. Mroki rodziny zostają powoli ujawniane, a demony przeszłości wychodzą na wierzch. Chciwość, okrucieństwo, zemsta przeplatają się z miłością i potrzebą akceptacji. Powieść trzyma w napięciu do samego końca, a bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć swoimi decyzjami.

Poznajemy Julię Kunis, kobietę, która postanawia zbadać losy swej tajemniczej rodziny, o której słyszała wiele zaskakujących pogłosek. Rud von Becków skrywa wiele mrocznych tajemnic i zagadek, których odkrycie może zakończyć się śmiercią dla zbyt ciekawskiego badacza. Julia zagłębiając się w meandry rodzinnych sekretów, poznaje coraz więcej różnych przerażających faktów z gałęzi rodziny von Becków.

Książka potrafi zaciekawić losami bohaterów i różnorodnymi wątkami fabularnymi. Poznamy historie Marty Landowskiej, spadkobierczyni żydowskich jubilerów, Dawida Halperna oraz Toma Andersa obcesowego poszukiwacza drogocennych zabytków III Rzeszy. Powieść pisana jest barwnym i dosadnym językiem, pokazując po raz kolejny, że autorka doszlifowała warsztat pisarski. Dialogi wypadają realistycznie, a liczne intrygi i spiski mnożą się na każdym kroku. Nie sposób nudzić się podczas czytania, podczas którego lojalność i zdrada przeplatają się w najmniej oczekiwanych momentach.

„Piętno von Becków” jest udaną kontynuacją, sprawiającą, że w cykl wsiąkamy jeszcze mocniej. Akcja mknie w szybkim tempie, bohaterowie są z krwi i kości, wzbudzając duże emocja, a zakończenie zaskakuje. Polecam również lekturę tomu pierwszego „Dziedzictwa von Becków”, która pomoże lepiej rozeznać się w realiach cyklu. Pisarstwo autorki jak najbardziej przypadło mi do gustu i sprawiło, że mam jeszcze większą ochotę poznać jej pozostałą twórczość literacką.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Videograf SA:

4 komentarze
Unknown pisze...

Pierwszy tom był super, a ten również zapowiada się ciekawie ;D.

Unknown pisze...

Super książka. Ciekawi bohaterowie i szybka akcja!

Unknown pisze...

może kiedyś się połaszczę jak znajdę w bibliotece.

Unknown pisze...

Jak przeczytam pierwszy tom i mnie zaciekawi to ten również wpadnie w moje łapki ;)