środa, 7 września 2016

Żelazny anioł - Alan Campbell

Email Edytuj post

Żelazny anioł - Alan Campbell


Żelazny anioł - Alan Campbell

Tytuł: Żelazny anioł
Autor: Alan Campbell
Cykl: Kodeks Deepgate (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 25 lutego 2009
Liczba stron: 352


"Żelazny Anioł" to drugi tom cyklu Kodeksu Deepgate, ponownie powracamy do mrocznego świata, gdzie nikt nie może czuć się bezpiecznie. Rachel i Dill znów zaskakują swoimi losami oraz poznajemy gamę zupełnie nowych postaci. Autor po raz kolejny zabiera nas do znanego, mrocznego świata, a nawet poza jego granice. Akcja jak zwykle mknie w szybkim tempie, aż czasami brakuje tchu. Krwawe bitwy, spiski i intrygi przeplatają się z potężną magią, która nie zna granic.

Łańcuchowe miasto Deepgate pogrążyło się w chaosie, świat zdominowany przez śmierć toczą liczne intrygi i spiski. Synowie Ayen, panowie dusz toczą nieustanne boje o dominację i hegemonię. Podstępni Bogowie dopuszczą się każdego podstępu, aby zdobyć jak największą ich kolekcję. Asasyni Spine starają się nie dopuścić do exodusu mieszkańców miasta. Rachel wraz z aniołem Dillem zostali pojmani i doprowadzeni na tortury, do świątynnych izb tortur. Gdy umiera Ulcis przez bramę Piekieł przedostają się liczne i potężne byty zdolne do najokrutniejszych czynów. Nadchodzi potężna bitwa, gdzie siły niewolników, ludzi, bogów i archontów zmierzą się w Coreollis. Ten, kto odniesie zwycięstwo odciśnie swe piętno na świecie ludzi i Bogów.

Powieść jest udaną kontynuacją i wciąga po raz kolejny do mrocznego świata Deepgate. Opisy są posępne i nie raz ociekają krwią, a bohaterowie potrafią zaciekawić swoimi losami. Wątki fabularne zostały stworzone ciekawie i z pomysłem dzięki czemu czytelnik wsiąka w wykreowany przez autora świat. Postacie Rachel, Cospinol czy Dill potrafią zaciekawić do ostatniej strony. Opisy krain Pandemerii i Coreollis udały się Alanowi Campbellowi nad wyraz udanie. Barwne i bogate opisy są mocną stroną tej książki. Walka Bogów o dusze została interesująco poprowadzona i nie zabraknie knowań oraz intryg. Język autora jest dosadny i barwny, co zasadniczo ułatwia i przyspiesza czytanie. Z pewnością sięgnę po kolejną pozycję z pod pióra Alana Campbella, gdyż już nie mogę się doczekać, aby się dowiedzieć cóż wydarzyło się dalej.

"Żelazny Anioł" nie zawiodła mnie i zaserwowała mi miły czas spędzony z książką. Powieść wielowątkowa, która pełna jest magii, bitew i niesztampowych rozwiązań fabularnych. Nieoczekiwane zwroty akcji, bohaterowie z krwi i kości i zaskakujące zakończenie zachęcają do sięgnięcia po kolejny tom. Las Trucizn został opisany mrocznie, realistycznie i przekonująco. Powieść powinna przypaść do gustu miłośnikom fantasy i opowieści nastawionych na szybką akcję. Ani przez moment nie znajdziecie miejsca na chwilę nudy. Morderczy asasyni, potężni Bogowie i zwykli śmiertelnicy po raz kolejny stoczą bój o przetrwanie i dominację. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

BookMaster
8 komentarzy
Unknown pisze...

Lubię mroczne klimaty. Widzę, że pora wybrać się do księgarni.

Unknown pisze...

Brzmi niezwykle interesująco, z przyjemnością przeczytam.

Unknown pisze...

Nie czytałam jeszcze pozycji tego autora. Lecz widzę, że pora to zmienić.

Sylwia W. pisze...

zakochałam się w tej książce ;).

Unknown pisze...

Polecam fanom dark fantasy, warto.

Unknown pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra. Dopisałam ją do swojej listy zakupowej, choć musi poczekać na swoją kolej.

Unknown pisze...

Cykl godny uwagi, szybka akcja nie pozwala się nudzić:).

Unknown pisze...

Obłędna okładka, od razu przyciąga wzrok. Muszę ją mieć.