środa, 7 września 2016

Bestiariusz Starego Świata. Warhammer - T. S. Luikart, Jan Sturrock

Email Edytuj post

Bestiariusz Starego Świata. Warhammer - T. S. Luikart, Jan Sturrock


Bestiariusz Starego Świata. Warhammer - T. S. Luikart, Jan Sturrock

Tytuł: Bestiariusz Starego Świata. Warhammer
Autor: T. S. Luikart, Jan Sturrock
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Data wydania: 2007
Liczba stron: 120


"Warhammer FRP. Bestiariusz Starego Świata" jest kompletnym zbiorem demonów i licznych, dziwnych stworów, które nawiedzają świat Warhammera. Potwory, gobliny i wampiry czające się w dawnych legendach i podaniach wciągnęły mnie w swój mroczny świat. Klimatyczne ilustracje przykuwają uwagę czytelnika swoją drobiazgowością oraz dbałością wykonania. Pozycja ta wciąga w posępne knieje i prastare katakumby, które pełne są mitycznych stworów i niebezpiecznych bestii. Mieszkańcy świata Warhammera boją się ich i muszą znaleźć sprytne sposoby aby podczas licznych podróży ujść z życiem. Boją się ich i czczą jednocześnie składając nie raz krwawe ofiary, ku uciesze demonicznych bóstw. Ten obszerny zbiór bytów wszelakich powinien ukazać ci drogi czytelniku jak różnorodne i niebezpieczne są krainy Starego Świata.

Bestiariusz Starego Świata zabiera nas w niebezpieczną podróż poprzez rozległe krainy, które zamieszkują przeróżne, dziwaczne stworzenia. Potwory tak różnorodne i odstręczające, że potrafią przyprawić człowieka o zawał serca. Ponury świat zamieszkiwany jest przez waleczne orki, dzikich goblinów, barbarzyńskich zwierzoludzi oraz ohydnych nieumarłych. Książka jest bogato ilustrowana, co dodatkowo pozwala wczuć się w opisywane stworzenia. Istoty Starego Świata są bezlitosne i zróżnicowane zarazem, opisywana pozycja omawia istoty od podrzędnych ghuli po prastare i potężne smoki. Znajdziemy w niej opisy dla zwykłych graczy jak również dla mistrzów gry. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla osób chcących zacząć swoją przygodę z Warhammer FRP.

Od teraz pegazy, trolle, wampiry czy słudzy chaosu nie będą stanowić dla ciebie tajemnicy. Bestiariusz Starego Świata zawiera opisy natury danych istot, ich historię oraz wykaz słabych i mocnych cech. W niniejszej pozycji zostało zawarte również wiele anegdot, opowieści oraz legend z odmętów Starego Świata. Jest to pozycja wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły, którą można potraktować jako kompletne kompendium wiedzy o wszelkiej maści dziwnych stworach z uniwersum Warhammer FRP. Całość utrzymana jest w klimacie mroku i grozy, już sama okładka sprawia, że czytelnik przenosi się do baśniowego świata fantasy. Odbiorcy towarzyszy uczucie ciekawości pomieszanej z ekscytacją, cóż kryje się w środku. Grafiki wypadają na prawdę prawdziwie i są mocną strona tej książki. Autorzy spisali się świetnie tworząc tak bogaty i różnorodny zbiór. Z pewnością można go polecić miłośnikom gier FRP oraz fanom fantastyki.

"Warhammer FRP. Bestiariusz Starego Świata" wprowadza czytelnika w ciekawy świat bitew i niezwykłości, pozwalając choć odrobinę poznać stworzenia tam bytujące. Wydanie w miękkiej oprawie świetnie zdaje egzamin i nie niszczy się za szybko. Pozycja ta stanowi perełkę w księgozbiorze każdego fana fantastyki. Bestiariusz Starego Świata oferuje sporą dawkę wiedzy i porywającej lektury w szczególności dla fanów FRP, w przystępny sposób zachęcając do dalszego zgłębiania realiów tego różnorodnego uniwersum. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

BookMaster
3 komentarze
Koletea Mims pisze...

Nie słyszałam jeszcze o tej pozycji, ale chętnie przeczytam, może przypadnie mi do gustu.

Anne Heronton pisze...

Świetny podręcznik do Warhammera, polecam wszystkim!

Lydia Beetlejuice pisze...

Sama nie wiem czy chciałabym sięgnąć po tę książkę, ale kto wie, może się kiedyś skuszę.