środa, 17 sierpnia 2016

Siódmy syn - Orson Scott Card

Email Edytuj post

Siódmy syn - Orson Scott Card


Siódmy syn - Orson Scott Card

Tytuł: Siódmy syn
Autor: Orson Scott Card
Cykl: Opowieść o Alvinie Stwórcy (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 9 czerwca 2016
Liczba stron: 272


"Siódmy syn" to pierwszy tom z cyklu Opowieść o Alvinie Stwórcy autorstwa Orsona Scotta Carda. Wznowienie filozoficznej powieści fantasy wypada bardzo udanie i po raz kolejny autor wciąga nas w porywający i niebezpieczny świat. Autor sławnej już "Gry Endera" przenosi nas do czasów kolonializmu, gdy najeźdźcy wypychają z rodzimej ziemi rdzennych mieszkańców. Powieść pokazuje liczne wątki gdzie lęki i niepewność mieszają się z ludzkimi tragediami.

Poznamy losy Alvina Juniora, który jest siódmym synem siódmego syna. W pierwotnych wierzeniach przepowiedziano, że taka osoba będzie posiadać ogromne dary i umiejętności. Alvin potrafi dzięki płynącej w nim magii tworzyć i przetwarzać elementy natury. Wielka moc niesie za sobą również wiele dużych problemów i kłopotów. Potężny, niewidzialny wróg czai się w ciemności i wyczekuje sposobności aby zaatakować. W świecie, gdzie rytm odmierza natura, a jej żywioły nie mogą znieść tak potężnej mocy Alvina coś musi pójść nie tak. Niespodziewanie w życiu chłopca pojawia się tajemniczy Bajarz...

Orson Scott Card po raz kolejny mnie zaciekawił i wciągnął do lektury. Od pierwszej do ostatniej strony chłonąłem świat wykreowany przez autora i cały czas się świetnie bawiłem podczas lektury. Język autora jest jak zwykle barwny i ciekawy, a liczne niesztampowe wątki fabularne tylko zachęcają do czytania. Bohaterowie z krwi i kości potrafią zaciekawić swoimi losami. Postać Bajarza zaciekawiła mnie i sprawiła, że z ciekawością śledziłem jej dalsze losy. Losy Alvina Card nakreślił ciekawie i z pomysłem dzięki czemu czytelnik nie znajdzie miejsca na ani chwile nudy. Jestem ciekawy cóż wydarzy się w kolejnych tomach, dlatego już nie mogę się doczekać kontynuacji o Alvinie Stwórcy.

"Siódmy syn" daje porywającą zapowiedź lektury w tomach kolejnych, ze względy na ciekawie wymyśloną postać siódmego syna. Element magii jest mocno wyczuwalny, a akcja mknie w szybkim tempie. Powieść powinna się spodobać miłośnikom twórczości autora jak i samej fantastyki. Wiele wątków czeka na rozwinięcie i miejmy nadzieję nastąpi to w kolejnym tomie. Zakończenie zaskakuje, dając lekką porcję niedosytu i wzmagając chęć dalszej dawki czytania. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
2 komentarze
Myukki - Chan pisze...

Z pewnością w niedługim czasie zabiorę się za jej lekturę ;]

Aemii Enekko pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek więc może się skuszę.