środa, 10 sierpnia 2016

Okrutny miecz - Miles Cameron

Email Edytuj post

Okrutny miecz - Miles Cameron


Okrutny miecz - Miles Cameron

Tytuł: Okrutny miecz
Autor: Miles Cameron
Cykl: Syn zdrajcy (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 3 sierpnia 2016
Liczba stron: 800


"Okrutny miecz" jest drugim tomem autorstwa Milesa Camerona, który od razu wciągnął mnie w lekturę i sprawił, że nie zawiodłem się sięgając po tą pozycję. Autor serwuje nam wiele wątków dzięki czemu nie sposób się nudzić, pomimo sporej objętości tomiszcza czyta się szybko i lekko. Pomysłów znów autorowi nie brakuje i jesteśmy zaskakiwani niemal, za każdą przewróconą stroną. Losy Czerwonego Rycerza chłonąłem z ciekawością od pierwszej do ostatniej strony. Pozycja ta potrafi wiele razy zaskoczyć czytelnika podczas lektury i dać do myślenia. Intrygi i knowania powrócą z jeszcze większą mocą.

Czerwony Rycerz znów jest potrzebny, cesarz został zdradzony i wzięty na zakładnika. Dlatego Czerwony Rycerz wraz z wiernymi druhami będzie musiał po raz kolejny podjąć się misji wręcz nierealnej do wykonania. Spiski są wszechobecne, a rewolucja w całym kraju przybiera na sile. Nikomu nie można ufać, każdy może okazać się zdrajcą i sprzedawczykiem. Oblężona stolica zmusza do nieustannej czujności. Uchodźcy powracają do zdewastowanych przez Dzicz majątków, czarnoksiężnik Głog stara się odzyskać swą moc, a skrytobójcy czają się w mrocznych zakamarkach królestwa.

Nie zawiodłem się na tej kontynuacji i świetnie się bawiłem podczas lektury. Akcja jest szybka, a wątki fabularne nie raz potrafią zaskoczyć. Bohaterowie znów są przedstawieni realistycznie, z krwi i kości dzięki czemu śledzenie ich losów było prawdziwą przyjemnością. Rycerskie życie autor opisał przekonywająco, drobiazgowo i z charakterystycznym zacięciem. Miles Cameron dzięki barwnemu i lekkiemu językowi ułatwia czytanie, zaciekawiając i trzymając w napięciu. Liczne bitwy i potyczki opisane są brawurowo i prawdziwie, aż czuć krwawe uniesienie bitwy. Nie raz ziemia spływa szkarłatem, potężna magia jest w użyciu, a Czerwony Rycerz musi wymyślać podstępne plany aby ujść cało z licznych opresji. Zakończenie znowu zaskakuje, zachęcając do sięgnięcia po kontynuację i poznania dalszych, burzliwych losów bohaterów.

"Okrutny miecz" jest udaną kontynuacją cyklu Syn zdrajcy, Czerwony Rycerz wraz z kompanami staje się jedynie zabawką w rękach potężniejszych sił i musi wykazać się nie lada sprytem, aby ujść w jednym kawałku. Realizm i autentyczność jest mocną stroną tej książki, pozycja ta powinna przypaść jak najbardziej do gustu fanom fantasy. Świetnie się bawiłem podczas czytania i z pewnością sięgnę po kolejne tomy cyklu. Liczne wątki zostają nie dokończone i zmuszają poniekąd do sięgnięcia po kontynuacja. Ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu zatytułowanego "Straszny smok". Losy Czerwonego Smoka śledziłem z wypiekami na twarzy i nie mogłem się oderwać od czytania. Potężna magia, szaleńcze bitwy i zakrojona na szeroką skalę intryga powinny sprawić, że fani gatunku powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Myukki - Chan pisze...

Słyszałam wiele dobrego o tej pozycji. Więc chętnie sięgnę.

Aemii Enekko pisze...

Na pewno się zapoznam z tą pozycją, lecz muszę wpierw sięgnąć po tom pierwszy ;)

Yuri Ossaka pisze...

Może być ciekawa.

Allek Gonrovi pisze...

na pewno się na nią skuszę

Ricardo Allba pisze...

Bardzo dobra recenzja, a książka może być ciekawa.

Cresto Mix pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca, już od dawna mnie kusi.

Gerroor Ged pisze...

Nie słyszałem jeszcze o tym cyklu, ale chętnie przeczytam. Może mi się spodoba.