środa, 17 sierpnia 2016

Łaskun - Katarzyna Puzyńska

Email Edytuj post

Łaskun - Katarzyna Puzyńska


Łaskun - Katarzyna Puzyńska

Tytuł: Łaskun
Autor: Katarzyna Puzyńska
Cykl: Lipowo (tom 6)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 7 czerwca 2016
Liczba stron: 832


"Łaskun" jest szóstym tomem serii Lipowo autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Akcja jak zwykle mknie w szybkim tempie, a wątki fabularne nie raz potrafią zaskoczyć. Od pierwszej strony zostałem wciągnięty w wir opowieści i niepowtarzalny klimat Lipowa znów był bardzo wyczuwalny. Szósty tom serii o policjantach z Lipowa serwuje czytelnikom porządny klasyczny kryminał z elementami powieści obyczajowej. Gdzie wątek psychologiczny został bardzo wyraźnie rozbudowany. Losy Daniela Podgórskiego i Klementyny Kopp po raz kolejny emocjonują nie pozostawiając ani chwili na nudę.

Daniel Podgórski zajmuje się rozwikłaniem kolejnej tajemniczej i makabrycznej sprawy. W domu bezrobotnego sędziego, policjanci odkrywają dowody bestialskiej zbrodni. Zwłoki prawnika zostały rozczłonkowane wraz z ciałem nieznanej kobiety. Jakby tego było mało szaleniec, który dopuścił się odrażającej zbrodni stworzył z ofiar odrażającą kukłę. Podczas prowadzonego śledztwa zostają odkryte dowody, które pogrążają aspiranta Daniela Podgórskiego. Czy uda mu się oczyścić z zarzutów? Czy odnajdzie prawdziwego mordercę? Zapraszam do lektury, a z pewnością się o tym przekonacie.

Książka nie pozwala się nudzić i od pierwszych stron wciąga w mroczną sprawę brutalnego śledztwa. Bohaterowie z krwi i kości odkrywają nowe dowody w sprawie, aż emocje sięgają zenitu. Katarzyna Puzyńska spisała się doskonale i oddała w ręce czytelników powieść dopracowaną, którą czyta się z nieukrywaną przyjemnością. Bohaterów jest całkiem sporo i przykuwają oni uwagę czytelnika podczas czytania. Zachęcam również do sięgnięcia po poprzedni tom "Utopce", aby lepiej zaznajomić się z bohaterami i realiami cyklu. Zakończenie potrafi zaskoczyć, zachęcając do sięgnięcia po kolejne tomy z pod pióra autorki.

"Łaskun" nie zawiodła mnie i utwierdziła w przekonaniu, że Katarzyna Puzyńska potrafi budować napięcie i wzbudzić ciekawość u czytelnika. Intryga została poprowadzona sprawnie, a bohaterowie z biegiem powieść rozwijają się na naszych oczach. Co dodatkowo zachęca do dalszej lektury. Autorka posługuje się językiem bogatym i barwnym, dodatkowo uprzyjemniając czas spędzony z książką. Po mimo już szóstego tomu cyklu, autorka wciąż potrafi zaskakiwać udowadniając, że jej pomysłowość nie zna granic. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
5 komentarzy
Leluch Poleluch pisze...

Zapowiada się zacnie, chętnie sięgnę.

Vigrio Salza pisze...

Przeczytałabym ją z wielką przyjemnością.

Neris Iko pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas.

Koletea Mims pisze...

Książka warta poznania.

Lydia Beetlejuice pisze...

Nie wiem czy dam radę przebrnąć przez ta lekturę, ale spróbuję się z nią zmierzyć.