środa, 17 sierpnia 2016

Łaskun - Katarzyna Puzyńska

Email Edytuj post

Łaskun - Katarzyna Puzyńska


Łaskun - Katarzyna Puzyńska

Tytuł: Łaskun
Autor: Katarzyna Puzyńska
Cykl: Lipowo (tom 6)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 7 czerwca 2016
Liczba stron: 832


"Łaskun" jest szóstym tomem serii Lipowo autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Akcja jak zwykle mknie w szybkim tempie, a wątki fabularne nie raz potrafią zaskoczyć. Od pierwszej strony zostałem wciągnięty w wir opowieści i niepowtarzalny klimat Lipowa znów był bardzo wyczuwalny. Szósty tom serii o policjantach z Lipowa serwuje czytelnikom porządny klasyczny kryminał z elementami powieści obyczajowej. Gdzie wątek psychologiczny został bardzo wyraźnie rozbudowany. Losy Daniela Podgórskiego i Klementyny Kopp po raz kolejny emocjonują nie pozostawiając ani chwili na nudę.

Daniel Podgórski zajmuje się rozwikłaniem kolejnej tajemniczej i makabrycznej sprawy. W domu bezrobotnego sędziego, policjanci odkrywają dowody bestialskiej zbrodni. Zwłoki prawnika zostały rozczłonkowane wraz z ciałem nieznanej kobiety. Jakby tego było mało szaleniec, który dopuścił się odrażającej zbrodni stworzył z ofiar odrażającą kukłę. Podczas prowadzonego śledztwa zostają odkryte dowody, które pogrążają aspiranta Daniela Podgórskiego. Czy uda mu się oczyścić z zarzutów? Czy odnajdzie prawdziwego mordercę? Zapraszam do lektury, a z pewnością się o tym przekonacie.

Książka nie pozwala się nudzić i od pierwszych stron wciąga w mroczną sprawę brutalnego śledztwa. Bohaterowie z krwi i kości odkrywają nowe dowody w sprawie, aż emocje sięgają zenitu. Katarzyna Puzyńska spisała się doskonale i oddała w ręce czytelników powieść dopracowaną, którą czyta się z nieukrywaną przyjemnością. Bohaterów jest całkiem sporo i przykuwają oni uwagę czytelnika podczas czytania. Zachęcam również do sięgnięcia po poprzedni tom "Utopce", aby lepiej zaznajomić się z bohaterami i realiami cyklu. Zakończenie potrafi zaskoczyć, zachęcając do sięgnięcia po kolejne tomy z pod pióra autorki.

"Łaskun" nie zawiodła mnie i utwierdziła w przekonaniu, że Katarzyna Puzyńska potrafi budować napięcie i wzbudzić ciekawość u czytelnika. Intryga została poprowadzona sprawnie, a bohaterowie z biegiem powieść rozwijają się na naszych oczach. Co dodatkowo zachęca do dalszej lektury. Autorka posługuje się językiem bogatym i barwnym, dodatkowo uprzyjemniając czas spędzony z książką. Po mimo już szóstego tomu cyklu, autorka wciąż potrafi zaskakiwać udowadniając, że jej pomysłowość nie zna granic. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
5 komentarzy
Unknown pisze...

Zapowiada się zacnie, chętnie sięgnę.

Unknown pisze...

Przeczytałabym ją z wielką przyjemnością.

Unknown pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas.

Unknown pisze...

Książka warta poznania.

Unknown pisze...

Nie wiem czy dam radę przebrnąć przez ta lekturę, ale spróbuję się z nią zmierzyć.