środa, 6 lipca 2016

Zakazana księga - Christian Jacq

Email Edytuj post

Zakazana księga - Christian Jacq


Zakazana księga - Christian Jacq

Tytuł: Zakazana księga
Autor: Christian Jacq
Cykl: Śledztwa księcia Setny (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 21 czerwca 2016
Liczba stron: 256


"Zakazana księga" autorstwa Christiana Jacqa to powieść z szybko pędząca akcją i barwnymi bohaterami. Fantastyczny klimat i ciekawie przedstawiony starożytny świat przyciągają do czytania. Gdzie faraonowie knują intrygi i spiski, a mieszkańcy monumentalnych miast muszą się wykazać nie lada sprytem aby przeżyć. Podczas lektury nie sposób się nudzić, gdzie realia starożytnego Egiptu zostały pokazane wiernie i realistycznie. Christian Jacq po raz kolejny spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce czytelników powieść dopracowaną w najmniejszym szczególe.

Faraon Ramzes II jest bliski poznania tajemnicy prastarego dzbana Ozyrysa. Potężnego i magicznego naczynia, w którym ponoć zapieczętowano tajemnicę życia i śmierci. Jednak drogocenne naczynie zostaje skradzione przez złego czarnoksiężnika. Aby go pokonać Setna musi odnaleźć Księgę Thota, zawierającą tajemnice w jaki sposób można powstrzymać szalonego maga. Zakrojona na szeroką skalę intryga zaczyna pękać w szwach, a złe moce coraz bardziej zaczynają wychylać swe łby z mrocznych czeluści. Sekhet zostaje zmuszona do ukrywania się przed czyhającymi na jej życie zabójcami. Czy uda się jej przekazać Setnie utrzymywaną tajemnice, która może zmienić bieg losów starożytnego świata?

Książka napisana jest lekkim piórem i czyta się ją z zapartym tchem. Od pierwszej do ostatniej strony wciągnąłem się w lekturę i nie nudziłem się ani przez moment czytania. Bohaterowie z krwi i kości oraz zaskakujące wątki fabularne to duże plusy tej pozycji. Autor nie pozwala się nudzić ani przez moment, dostarczając coraz to nowych atrakcji. Spiski, intrygi i knowania zakrojone są na szeroką skalę, a umiejscowienie akcji w starożytnym Egipcie wyszło Jacqowi bardzo dobrze. Autor popisał się znajomością tego okresu historycznego i z nieukrywaną przyjemnością śledziłem przygody Sekhet i Setny. Tajemnicze kulty, potężne budowle i czarna magia sprawiają, że całość czyta się ciekawie i emocjonująco. Christian Jacq doskonale łączy szybką akcję i barwny język, który tylko dodaje całości niezwykłego smaczku. Historia starożytnego Egiptu wciąga, sprawiając, że mamy cały czas ochotę na więcej.

"Zakazana księga" jest udaną kontynuacją i wcale się na niej nie zawiodłem. Losy bohaterów trzymają w napięciu, a wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem. Barwne opisy i dobrze utrzymana intryga przyciąga do lektury. Christian Jacq jest jednym z lepszych autorów, którzy umiejscawiają akcję swoich powieści w świecie starożytnym. Okładka po raz kolejny przyciąga wzrok i zachęca do sięgnięcia do środka. Z wielką chęcią po raz kolejny zabiorę się za następny tom cyklu, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
7 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo fajna pozycja.

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Unknown pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. :D

Zakrecona pisze...

Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji.

Unknown pisze...

Może być interesująca, okładka bardzo mi się spodobała.;]

Zakrecona pisze...

Ciekawy cykl.

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco :D!