środa, 6 lipca 2016

51. Stan Master Set - Ignacy Trzewiczek

Email Edytuj post

51. Stan Master Set - Ignacy Trzewiczek


51. Stan Master Set - Ignacy Trzewiczek

Tytuł: 51. Stan Master Set
Projektant: Ignacy Trzewiczek
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2016
Liczba graczy: 1 - 4 osób
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: ok. 90 minut


"51. Stan: Master Set" zaskakuje nowym wyglądem kart i ulepszoną mechaniką. Zasady stały się łatwiejsze, a sama rozgrywka szybsza. Karcianka umieszczona w świecie Neuroshimy potrafi wciągnąć na długi czas, dzięki bogactwu i różnorodności. Przyjdzie wcielić się nam w jedną z czterech frakcji: Nowojorczyków, Appalachianów, Mutantów oraz Kupców. Posiadają one unikalne zdolności i umiejętności, gdzie każdy powinien znaleźć swoja ulubioną. Mnogość lokacji również przyciąga do rozgrywki sprawiając, że nie sposób się nudzić.

51. Stan Master Set - Ignacy Trzewiczek

Wojna trwa w najlepsze, cywilizacja przestała istnieć, a panowanie nad światem przejęły bezlitosne maszyny. Trzydzieści lat krwawej wojny doprowadziło kwitnące niegdyś metropolie na skraj ruiny. Stany Zjednoczone będące niegdyś potęga nie mogły się oprzeć ogromnej potędze buntujących się maszyn. Jednak ludzie powoli powstają z kolan i dają odpór nowemu wrogowi. Budują nowe miasta, nowy 51. Stan, walczą między sobą i zdobywają liczne niezbędne do przetrwania przedmioty. Powoli rosnąc w siłę.

51. Stan Master Set - Ignacy Trzewiczek
Gra wciągnęła mnie od samego początku, a nowatorska mechanika sprawiła, że czas spędzony z grą przebiegał szybko i emocjonująco. Karty można używać na jeden z trzech sposobów, na przykład: wystawiać jako Lokację, napadać i wystawiać jako Zdobycz lub nawiązywać handel i wystawiać ją jako Umowę. Do dyspozycji posiadamy szeroki wachlarz możliwości, co sprawia, że gra nie nudzi się po mimo wielu rozegranych partii. Emocje towarzysza graczom podczas rozgrywki, od początku do końca. Współczynnik regrywalności jest bardzo wysoki. Możemy grać samemu bądź z innymi graczami, co jest również ciekawym rozwiązaniem. Możemy budować i plądrować lokacje, podpisywać umowy oraz wykonywać liczne karty frakcji. Podczas gry zbieramy punkty zwycięstwa, które będą nas przybliżały do wygranej. W 51. Stan: Master Set postawiono nacisk na interakcję między graczami, co było bardzo udanym pomysłem. Możliwość napadania na przeciwników sprawia, że chęć rewanżu napędza kolejne partie. Klarowna instrukcja i proste zasady sprawiają również, że nawet mało zaawansowani gracze poradzą sobie z ta pozycją. Świetna zabawa gwarantowana.

51. Stan Master Set - Ignacy Trzewiczek

"51. Stan: Master Set" to ciekawa pozycja dająca wiele możliwości podczas rozgrywek. Każda frakcja jest odmienna i sprawia, że musimy wykazać się inną strategią aby odnieść zwycięstwo. Ciekawe i staranne ilustracje dodają dodatkowego klimatu całości. Jest to bardzo udana gra z bogatym światem przedstawionym, czytelną mechaniką, dużą regrywalnością i dobrze wykonaną zawartością. Doskonale nadaje się na imprezy, wciągając graczy na długie godziny emocjonującej rozgrywki. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych pozycji z pod szyldu 51. Stan i życzę emocjonujących rozgrywek w świecie brudu, krwi i rdzy. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
88 kart 51. Stanu (63x88mm)
12 kart połączeń (6 każdego koloru, 63x88mm)
50 kart z rozszerzenia Nowa Era (63x88mm)
50 kart z rozszerzenia Zima (63x88mm)
min. 38 drewnianych znaczników Broni
min. 30 drewnianych znaczników Paliwa
min. 30 drewnianych znaczników Budulca
min. 30 drewnianych znaczników Żelaza
13 znaczników Naboi
20 Czerwonych żetonów Kontaktu
20 Niebieskich żetonów Kontaktu
30 Szarych żetonów Kontaktu
7 uniwersalnych żetonów Kontaktu
9 żetonów Przebudowy
4 żetony Mnożenia
4 plansze Frakcji
1 ścieżka Punktów zwycięstwa
4 żetony punktacji
1 żeton pierwszego gracza
kolorowa instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
8 komentarzy
Ania Lenna pisze...

Chętnie sięgnę, ciekawa recenzja.

L.V.V. Sasha pisze...

Może być ciekawa.

Yuri Ossaka pisze...

Koniecznie muszę ją mieć :D

Ricardo Allba pisze...

Bardzo interesująca :)!

Sylwia W. pisze...

Grałam i jest całkiem przyjemna. Na początku trochę skomplikowana, ale jak pozna się zasady to nie można się od niej oderwać.

Vigrio Salza pisze...

Wciągająca i innowacyjna, super sprawdza się na imprezach.

Myukki - Chan pisze...

Grałam. Polecam.

Majka Lato pisze...

muszę ją mieć!