czwartek, 28 lipca 2016

Następne pokolenie - Aleksander Makowski

Email Edytuj post

Następne pokolenie - Aleksander Makowski


Następne pokolenie - Aleksander Makowski

Tytuł: Następne pokolenie
Autor: Aleksander Makowski
Cykl: Szpiedzy (tom 3)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 18 maja 2016
Liczba stron: 528


"Następne pokolenie" to trzeci tom rewelacyjnego cyklu Szpiedzy autorstwa Aleksandra Makowskiego. Pisarza, który pracował w polskim wywiadzie i o usługi którego starało się samo FBI. Dzięki temu książka jest na prawdę realistyczna i wiarygodna, opisywane wydarzenia przekonują i zachęcają do dalszego czytania. Fabuła książki mocno została osadzona w prawdziwej historii i podczas czytania mamy wrażenie jakbyśmy czytali o prawdziwych wydarzeniach. Polski as wywiadu po raz kolejny powraca z kolejną porcją intryg i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Victor Van Vert postanawia zrealizować zakrojony na szeroką skalę plan mający na celu zarobienie ogromnych pieniędzy. Niestety odbije się on zachwianiem światowej gospodarki i narażeniem się wielu wysoko postawionym osobom. Jest to jednak koszt, który jest w stanie zapłacić, aby dorobić się nie małej fortuny. Aby jego plan mógł się powieść musi do tego celu wykorzystać prezydenta Nixona. Trylogia Szpiedzy nabiera ogromnego tempa, aby wciągnąć czytelnika w sam środek ogromnych intryg, spisków i knowań. Jest to kawał porządnej powieści sensacyjnej ze sporą dawką akcji i motywów szpiegowskich.

Aleksander Makowski nie zawodzi i po raz kolejny wciąga w przedstawiony świat. Powieść jest bardzo udaną pozycją political fiction, która wzbudza sporo emocji i przemyśleń. Historie czasów powojennych autor przedstawił wiernie i realistycznie przez co czytelnik ma wrażenie, że opisywane wydarzenia miały miejsce na prawdę. Cykl można zaliczyć do gatunku thrillerów politycznych i plasuje się w wysokiej czołówce moich ulubionych tytułów. Przemyślana fabuła, ciekawe fakty historyczne i barwne postacie to niezaprzeczalne atuty tej pozycji. Z pewnością sięgnę jeszcze po pozycje tego autora.

"Następne pokolenie" pokazuje, że Aleksander Makowski posiada ogromną wiedzę z zakresu geopolityki i szpiegostwa, którą dzieli się obficie z czytelnikami na kartach swoich książek. Oficer PRL-owskiego wywiadu doskonale połączył wątki sensacyjne z politycznymi i szpiegowskimi. Książka powinna przypaść do gustu fanom gatunku i sprawić, że nie powinni się nudzić. Aleksander Makowski spisał się doskonale i oddał w ręce czytelników pozycję ciekawą i dopracowaną. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:

Wydawnictwo Czarna Owca
3 komentarze
Ricardo Allba pisze...

Poprzedni tom przypadł mi do gustu, więc i po ten sięgnę.

Sylwia W. pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią.

Majka Lato pisze...

ciekawa okładka.:)