poniedziałek, 27 czerwca 2016

Ślady palców Bogów. Tom 1 - Graham Hancock

Email Edytuj post

Ślady palców Bogów. Tom 1 - Graham Hancock


Ślady palców Bogów. Tom 1 - Graham Hancock

Tytuł: Ślady palców Bogów. Tom 1
Autor: Graham Hancock
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 26 kwietnia 2016
Liczba stron: 512 + 32 stron ilustracji


"Ślady palców Bogów. Tom 1" jest to książka autorstwa Grahama Hancocka, znanego na całym świecie podróżnika, autora książek i zapalonego badacza starożytnych cywilizacji. Hancock wysnuwa teorię i przedstawia liczne dowody jakoby przed epoką lodowcową istniała wysoko rozwinięta prehistoryczna cywilizacja, która stała się początkiem dla wszystkich starożytnych kultur. Czy jest możliwe, że historia ludzkości jest starsza niż przypuszczaliśmy, nawet o całe tysiąclecia?

Historia ludzkości nosi w sobie wiele luk i niejasności. Dotychczasowe teorie naukowców i archeologów zdają się sypać w posadach pod napływem nowych odkryć i dowodów. Coraz częściej przyjmowana jest teoria, która budzi jeszcze wiele pytań i kontrowersji, jakoby nasi przodkowie posiadali cywilizację o wiele bardziej zdumiewającą niż można by obecnie przypuszczać. Graham Hancock badając prehistorię ludzkości, liczne mity, legendy oraz monumentalne budowle, jak choćby: ruiny Tihuanaco, Wielkiego Sfinksa czy meksykańskie świątynie Słońca i Księżyca doszedł do szokujących wniosków. Te wszystkie budowle i religie noszą ślady wspólnej wysoko rozwiniętej cywilizacji. Po mimo tego, że dzielą je ogromne odległości. Cywilizacja sprzed kilkunastu tysięcy lat zginęła w mrokach dziejów, jednak pozostawiła po sobie liczne dowody, które teraz zaczynają powoli wychodzić na światło dzienne.

Książka została pięknie wydana oraz opatrzona licznymi kolorowymi ilustracjami, które pozwalają dokładniej zrozumieć opisywaną przez autora teorię. Prehistoryczne budowle przyćmiewają swym ogromem, niejednokrotnie do ich budowli używano bloków skalnych, które ważyły nawet kilkaset ton! Spasowanych tak idealnie, że nie dało się między nie włożyć nawet kartki papieru. Na całym świecie jest tych budowli bardzo dużo, które teraz zostają coraz lepiej badane i poznawane przez archeologów. Jednak liczni szabrownicy i bezmyślni ludzie zatarli wiele śladów, które zostały już bezpowrotnie utracone. Zaawansowana technologicznie cywilizacja mogła w wielu aspektach przewyższać nawet naszą, obecną, a i tak nie uchroniła się przed zagładą. Pozostawiając po sobie jedynie nikły cień świetności.

"Ślady palców Bogów. Tom 1" to rewelacyjna pozycja, która pomaga poszerzyć światopogląd i patrzenie na świat. Liczne źródła, ilustracje i ciekawe, barwne opisy to zdecydowane zalety tej pozycji. Graham Hancock pisze w sposób lekki i barwnym, tym samym sprawiając, że nową wiedzę się wręcz pochłania. Tematyka paleoastronautyki w tej książce została ciekawie opisana i daje kolejną porcję informacji do zastanowienia i przemyślenia. Tajemniczy "Bogowie" zostali przedstawieni ciekawie i realistycznie. Nie wiadomo czy kiedykolwiek dowiemy się tak na prawdę kim oni byli. Przybyszami z Gwiazd czy dziedzicami zniszczonej, potężnej cywilizacji, która dała początek światu, w którym obecnie żyjemy. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
5 komentarzy
Unknown pisze...

Brzmi niezwykle interesująco:).

Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie, bardzo lubię książki tego typu. Teraz muszę ją dorwać.

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Cresto Mix pisze...

Bardzo ciekawa publikacja.