poniedziałek, 27 czerwca 2016

Magowie bogów. Tom 2 - Graham Hancock

Email Edytuj post

Magowie bogów. Tom 2 - Graham Hancock


Magowie bogów. Tom 2 - Graham Hancock

Tytuł: Magowie bogów. Tom 2
Autor: Graham Hancock
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 28 kwietnia 2016
Liczba stron: 464


"Magowie bogów. Tom 2" jest kontynuacją poprzedniego tomu autora, Ślady palców bogów. W tej pozycji również autor przedstawia kolejne dowody na istnienie kilkanaście tysięcy lat temu wysoko rozwiniętej cywilizacji, pramatki późniejszych kultur. Graham Hancock doczekał się przetłumaczenia swoich książek na 27 języków i szerokiej rzeszy czytelników. Jego hipoteza o istnieniu prehistorycznej cywilizacji zyskała wielu zwolenników jak i przeciwników. Czy faktycznie ogromny kataklizm na skalę światową zniszczył 12 000 lat temu wysokorozwiniętą cywilizację?

W tomie drugim autor dalej prowadzi śledztwo i przedstawia nowe dowody na poparcie swojej teorii. Książka zawiera kolejną porcję rewelacyjnych zdjęć, które niejednokrotnie potrafią wzbudzić podziw. Dla fotografa jak i samych budowniczych. Zaawansowana cywilizacja epoki lodowcowej pozostawiła po sobie nikłe ślady, które teraz niektórzy badacze zbierają z zegarmistrzowską precyzją. Kataklizmem, który miał miejsce pomiędzy 12 800 a 11 600 lat temu zniszczył praktycznie doszczętnie ówczesną olśniewającą kulturę. Potop na skalę światową zmiótł z powierzchni ziemi jej dorobek i zabił wielu jej mieszkańców, którzy zdziesiątkowani rozproszyli się po całej planecie. Daty przytaczane przez wielu naukowców jak i samego autora pokrywają się niemal idealnie z opisami Platona. Opisami o zniszczeniu mitycznej Atlantydy, jak również zagładą legendarnego kontynentu zwanego Lemurią, Mu oraz Kumari Kandam.

Katastrofa na skalę światową została już dowiedziona przez wielu naukowców. Globalny potop sprzed 12 000 lat stał się niemal faktem, co potwierdzają naukowcy jak i liczne mity i legendy rozsiane po całym globie. Ci, którym udało się ujść z życiem i ocalić resztki dawnej wiedzy z ogromnej hekatomby zostali później nazwani przez starożytnych Magami, Mędrcami oraz Tajemniczymi Nauczycielami z Nieba. Tajemniczy "Bogowie" zbudowali wiele świątyń i budowli, jak choćby: Turcja (Göbekli Tepe), Liban (Baalbek), Egipt (Giza), Meksyk (świątynie Słońca i Księżyca) oraz wiele budowli na terenach Mezopotamii, Peru czy Indonezji. Potężni i utalentowani "Bogowie" wykazywali się takimi samymi słabościami charakteru jak zwykli ludzie, toczyli ze sobą wojny i mieli niepohamowany pociąg do miejscowych kobiet. Wojny "Bogów" są bardzo dokładnie opisane w Biblii, indyjskich Wedach czy legendach Majów. Opisy te zawierają przebieg ogromnych zmagań, do złudzenia przypominających dzisiejszą broń masowego rażenia: "Na koniec w szczytowym momencie bitwy, Ptaki Gromu spuściły wszystkie swoje najpotężniejsze pioruny równocześnie. Ognisty podmuch wstrząsnął całym światem, obalając górskie łańcuchy i podpalając lasy i prerie. Płomienie wystrzeliły w niebo we wszystkie strony i ocalało tylko kilku ludzi na najwyższych szczytach. Nawet skały były rozpalone do czerwoności, a gigantyczne zwierzęta i źli ludzie płonęli tam, gdzie stali."

"Magowie bogów. Tom 2" zawiera kolejną porcję porywającej wiedzy, która na pierwszy rzut oka budzi szok i niedowierzanie. Książka potrafi nabrać czytelnikowi szerszego spojrzenia na otaczający go świat i naszą wspólną historię, która może okazać się zaskakująca. Lekkie pióro autora i ogromna wiedza sprawiają, że czytanie to prawdziwa przyjemność. Takie miejsca jak Gobekli Tepe, czy Gunung Padang (Góra Światła), sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać jak ludzie żyjący tak dawno temu mogli je zbudować. Bardzo odległe początki naszej cywilizacji, zaczynają w końcu powoli wychodzić z mroków pradziejów. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
7 komentarzy
Unknown pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Unknown pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką.

Unknown pisze...

zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.

Unknown pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją, koniecznie muszę ją zdobyć.

Unknown pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Unknown pisze...

Nie czytałam jeszcze pozycji tego autora, ale chyba pora to zmienić:)