czwartek, 16 czerwca 2016

Mądrość wiedźmy - Marek Pietrachowicz

Email Edytuj post

Mądrość wiedźmy - Marek Pietrachowicz


Mądrość wiedźmy - Marek Pietrachowicz

Tytuł: Mądrość wiedźmy
Autor: Marek Pietrachowicz
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 29 marca 2016
Liczba stron: 155


"Mądrość Wiedźmy" jest debiutem Marka Pietrachowicza, który przenosi nas w magiczny i fantastyczny świat. Autor na dość małej objętości książki postarał się przedstawić bogaty i barwny świat, co wyszło mu całkiem udanie. Poznamy świat celtyckich i iryjskich wierzeń, gdzie toczą się losy wiedźmy Raiany. Dziewczyna postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby odmienić tym samym swoje los, a może nawet losy całego świata...

Nastoletnia wiedźma ucieka ścigana listem gończym za paranie się magią. Podczas wędrówki poznaje sir Alberta z Westmoor, który jest sługą zakonu Rycerzy Świątynnych Wysp Ośmiu. Podróż, którą podjęli najeżona jest niebezpieczeństwami, knowaniami i spiskami. Tylko spryt i czujność mogą ich uratować od raptownej utraty życia... Gdzieś daleko w północnym Ongarze istnieje lud, który wykuwa broń z dziwnego metalu, który spadł z nieba. Tajemniczy metal może odegrać jeszcze ogromną rolę w dziejach świata jak i samej Raiany.

Książkę przeczytałem w mgnieniu oka, między innymi ze względu na jej niewielką objętość. Autor na tak niewielu stronach zmieścił świat tak bogaty i barwny, że starczyłby na grube i opasłe tomiszcze. Trochę szkoda, że Marek Pietrachowicz nie podjął takiego kroku i nie napisał książki nieco dłużej. Choć i tak nie jest źle. Świat jest spójny, intryga wisi w powietrzu, a bohaterowie zdają się realistyczni i prawdziwi. Z przyjemnością czytałem losy młodej wiedźmy i chłonąłem wątki zaserwowane przez autora. Powieść jest ciekawa i oryginalna, która wręcz prosi się o dłuższą kontynuację. Pióro autora również przypadło mi do gustu i nie dopatrzyłem się większych potknięć. Mapka zawarta w książce pozwala lepiej zapoznać się ze światem przedstawionym, a okładka również cieszy oczy. Po kontynuację sięgnę z jak największą ochotą.

"Mądrość Wiedźmy" jak na swą małą objętość przyjemnie mi się czytało i mój apetyt został dopiero rozbudzony. Mam nadzieję że, że autor jak najszybciej napisze kontynuacje losów Raiany. Ponieważ jest to postać wyrazista, żywiołowa i po prostu ciekawa. Świat fantasy wykreowany przez autora zaciekawił mnie i zachęcił do dalszego poznania podczas kolejnych pozycji. Czytanie dostarczyło mi wielu niezapomnianych i silnych wrażeń. Książka posiada ogromny potencjał, a autor niewyczerpaną wyobraźnię. Jest to rasowa fantastyka, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Psychoskok:

Wydawnictwo Psychoskok
5 komentarzy
Unknown pisze...

Zdecydowanie moje klimaty, uwielbiam fantasy. Na pewno sięgnę po nią:)

Unknown pisze...

zapowiada się interesująco :).

Unknown pisze...

Nie miałam jeszcze sposobności przeczytać ani jednej książki tego autora. Choć słyszałam, że warto.

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.

Unknown pisze...

Nie znam autora ale z ciekawości sięgnę.