wtorek, 17 maja 2016

Dowody winy - Jim Butcher

Email Edytuj post

Dowody winy - Jim Butcher


Dowody winy - Jim Butcher

Tytuł: Dowody winy
Autor: Jim Butcher
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 8)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: marzec 2016
Liczba stron: 672


"Dowody winy" jest ósmym tomem z cyklu Akta Harry'ego Dresdena, który opowiada losy chicagowskiego maga-detektywa. Jim Butcher przedstawia świat, w którym aż roi się od magicznych istot, które dają się ludziom porządnie we znaki. Z tond pomoc Harry'ego Dresdena okazuje się nieoceniona i nie raz wybawi on ludzi od niebezpiecznych zakusów nadprzyrodzonych istot. Akcja powieści wciąga jak i przy poprzednich tomach, a wątki fabularne po raz kolejny zaskakują. Harry Dresden znów pokazuje na co go stać.

Chicagowski mag-detektyw po raz kolejny ma pełne ręce roboty w szczególności gdy wojna z wampirami przybiera na sile. Magowie z Białej Rady potrzebują jego pomocy choć nie darzą go za specjalną sympatią. W szczególności za jego lekkomyślny charakter i niezdyscyplinowanie. Czarna magia zaczyna się coraz szybciej rozprzestrzeniać, dlatego Harry musi zbadać i wyjaśnić tą sprawę. Córka starego przyjaciela Dresdena jak na złość wpada w tarapaty i trzeba jej pomóc. Jej chłopak jest podejrzany o popełnienie okrutnej zbrodni, do której wcale się nie przyznaje. Jak zwykle w Chicago w takich przypadkach wmieszane są złe moce, które maczają w tym swoje łapy. Na domiar złego żywiące się strachem...

Jim Butcher znów mnie zaciekawił i sprawił, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Kolejne perypetie Dresdena jego psa oraz czaszki imieniem Bob pochłonęły mnie bez reszty. Ten tom również czytałem z dużą ciekawością i nie nudziłem się podczas czytania. Wątki fabularne zostały ciekawie skonstruowane i potrafią nadal zaskakiwać. Pióro autora jest jak zwykle barwne i ciekawe, sprawiające, że lektura po prostu emocjonuje. Jim Butcher potrafi zaciekawić swoimi historiami, a już sama postać maga-detektywa przyciąga do lektury. Humor jest mocną stroną tego cyklu i nie zawiódł również tym razem. Setnie się uśmiałem podczas czytania, miejscami niemal do łez. Powieść jest wypełniona magią i szybką akcją po brzegi co większości fanów fantasy powinno przypaść do gustu. Po mimo już kolejnego tomu mam ochotę na więcej i z pewnością nie omieszka zapoznać się z kolejnym tomem.

"Dowody winy" jest jednym z lepszych tomów cyklu i widać, że autor rozkręca się z każdym kolejnym tomem. Świat przedstawiony robi się coraz bardziej bogaty co dodatkowo zachęca do zapoznania się z kolejnymi tomami cyklu. Książki z pod pióra Jima Butchera to najwyższa półka wśród powieści fantasy. Jest to jeden z moich ulubionych autorów, który zaskarbił sobie moją sympatię niesztampowymi postaciami i wartką akcją. Dla fanów fantastyki jak i samego autora jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Wartka akcja, ostry humor i realistyczni bohaterowie nie pozwolą Ci drogi czytelniku nudzić się choć przez moment! Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Super klimatyczna okładka

Unknown pisze...

kontynuacja wciąga!:D

Unknown pisze...

Zapoznam się z tą pozycją z przyjemnością.

Unknown pisze...

bardzo ciekawa recenzja :)

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju cykle więc może się skuszę.