wtorek, 3 maja 2016

Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego - Steven Kotler

Email Edytuj post

Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego - Steven Kotler


Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego - Steven Kotler

Tytuł: Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego
Autor: Steven Kotler
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 22 stycznia 2016
Liczba stron: 224


"Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego" autorstwa Stevena Kotlera pozwoli wznieść się na prawdziwe wyżyny niemożliwego i osiągnąć niemal wszystkie zamierzone cele. Autor opisuje co to jest przepływ i dlaczego warto do niego dążyć oraz jak morze nam pomóc w codziennym życiu. Jest to rewelacyjna książka, która potrafi w przystępny i obrazowy sposób wyjaśnić z pozoru błahe zjawisko, potrafiące wnieść w nasze życie kolosalną zmianę. Steven Kotler daje nam możliwość samo rozwoju, lecz tylko my musimy po nią sięgnąć.

Autor w swojej książce mówi o optymalnym stanie świadomości, byciu hakerem przypływu oraz w jaki sposób opanować tą z pozoru trudną sztukę. Należy skupić się jasno na z góry określonym celu i dążyć do niego z całych sił. Przepływ może mieć duży wpływ na nasze życie, jednak musimy odpowiednio potrafić go wykorzystać. Jest to stan, w którym potrafimy działać jak zahipnotyzowani i oddajemy się wykonywanemu zadani bez reszty, tak jakby wykonywanie zadania przychodziło samo. Książka ta pokarze nam jak zaprogramować u siebie taki stan, w efekcie czego jak wykonywać różne zadania lepiej i efektywniej.

Opanowanie tej techniki sprawi, że o wiele łatwiej będziemy wykonywać wszelkie zadania i osiągać bardziej widoczne efekty. Steven Kotler w swojej książce posługuje się czytelnymi opisami i ćwiczeniami, które bardzo łatwo będziemy mogli wprowadzić w swoim życiu. W zdobyciu sukcesu ważna jest wytrwałość i umiejętność w jasnym określeniu celu, do którego się dąży. Jest to poniekąd połowa drogi w osiągnięciu upragnionego celu. Autor dzięki dużemu doświadczeniu w opisywanym temacie dzieli się z nami ważną wiedzą, która może pomóc nie jednemu czytelnikowi. Kontrolowanie fali przepływu może z początku wydać się trudne, lecz gdy zdobędziemy podstawy, otworzą się przed nami nieograniczone możliwości.

"Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego" pozytywnie mnie zaskoczyła i wniosła w moje życie dużo innowacyjnej i ciekawej wiedzy. Steven Kotler podając liczne przykłady i badania naukowców stara się unaocznić czytelnikom jak wielką rolę w nasze życie może wnieść przepływ. Jest to lektura wymagająca dużego zaangażowania od czytelnika i wprowadzenia w swoim życiu wielu zmian. Jeżeli na prawdę chcemy czerpać wymierne korzyści z techniki przepływu. Po przeczytaniu tej książki należy się zastanowić nad swoimi celami i priorytetami. Metodą małych kroków jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego i odnieść spektakularny sukces. Sprawdźcie jak Wy sami możecie stać się panami przepływ i sternikami własnego przeznaczenia. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
6 komentarzy
Unknown pisze...

Chyba jednak się na nią skuszę.

Unknown pisze...

Ostatnio dużo słyszałam o tej książce i bardzo chciałabym ją przeczytać.

Unknown pisze...

Z chęcią ją kiedyś przeczytam, zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

Jak zachwalasz to może sięgnę, choć nie do końca jest to mój rodzaj książek.

Unknown pisze...

Książka na czasie :)

Yuri Ossaka pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Dam jej szansę za jakiś czas.