poniedziałek, 9 maja 2016

Archanioł - Anna Burzyńska

Email Edytuj post

Archanioł - Anna Burzyńska


Archanioł - Anna Burzyńska

Tytuł: Archanioł
Autor: Anna Burzyńska
Cykl: Czarna legenda (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015
Liczba stron: 433


"Archanioł" to pierwsza część trylogii Czarna legenda autorstwa Anny Burzyńskiej. Przeniesiemy się do XV wiecznej Hiszpanii, gdzie poznamy losy niejakiego Antonio. Książka napisana jest ciekawym językiem i przenosi w burzliwe i emocjonujące wydarzenia. Szybka akcja i ciekawa fabuła sprawiają, że wręcz nie można się od niej oderwać.

Antonio wychował się w klasztorze dominikanów Convento de Santa Cruz la Real w Segovii. Oddany przez ojca w ręce zakonników miał wieść za klasztornymi murami spokojne i pełne modlitwy życie. Jednak i to miejsce skrywa swoje mroczne i posępne sekrety. Przeor tego miejsca, padre Tomás de Torquemada nosi się z zamiarem opanowania Hiszpanii, za pośrednictwem palenia na stosach "niewiernych". Ojciec Armanda Castellano de Corell również ma wiele na sumieniu i z pozoru spokojny klasztor ujawnia swoje brudne tajemnice. Jak w tej sytuacji odnajdzie się Antonio? Czy uda mu się zapobiec okrutnym zakusom zakonników?

Lektura wciągnęła mnie od samego początku, dzięki barwnemu językowi i szybkiej akcji. Prawdziwe źródła historyczne również dodają całości smaczku i książkę czyta się jeszcze ciekawiej. Kolejne wątki fabularne pochłania się w szybkim tempie, a bohaterowie potrafią zaciekawić. Anna Burzyńska spisała się świetnie i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną i oddającą wiernie realia XV wiecznej Hiszpanii. Powieść powinna przypaść do gustu fanom powieści historycznych z szybką akcją i barwną fabułą. Polscy autorzy coraz częściej pozują, że można pisać ciekawe i wielowątkowe powieści.

"Archanioł" pozytywnie mnie zaskoczył i dostarczył dłuższy czas emocjonującej lektury. Powieść historyczna, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach opisujących losy Wielkiego Inkwizytora Tomasa de Torquemady, jak najbardziej przypadła mi do gustu. Bogate i barwne pióro autorki sprawia, że od lektury nie można się oderwać, a wątki z Antonio wywołują duże emocje podczas czytania. Liczne opisy chorób, religii czy procesów o herezję zostały opisane nad wyraz barwnie i prawdziwie. Oby więcej takich książek na naszym rynku wydawniczym. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Novae Res:

Wydawnictwo Novae Res
7 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Allek Gonrovi pisze...

może się skuszę :)

Aemii Enekko pisze...

okładka bardzo mi się spodobała :D.

L.V.V. Sasha pisze...

Bardzo fajna pozycja

Paula Jagoda pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam.

Almead Alrack pisze...

Dam jej szansę, za jakiś czas...

Sayuri Veronique pisze...

Zapowiada się zacnie. Chętnie przeczytam. Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :)