wtorek, 12 kwietnia 2016

Uwodzicielka - Stephanie Laurens

Email Edytuj post

Uwodzicielka - Stephanie Laurens


Uwodzicielka - Stephanie Laurens

Tytuł: Uwodzicielka
Autor: Stephanie Laurens
Cykl: Saga Rodu Cynsterów (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 9 marca 2016
Liczba stron: 416


"Uwodzicielka" jest drugim tomem, który wchodzi w skład serii Saga Rodu Cynsterów. Stephanie Laurens znów oddaje w ręce swoich czytelników znakomitą powieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autorka znana jest ze swoich romansów historycznych, które zdobyły wielu czytelników na całym świecie. Nie zabraknie wielu emocji, wzruszeń i momentów do refleksji. Historia przedstawiona w tej książce potrafi na długo pozostać w naszej pamięci.

Przenosimy się do Szkocji XIX wieku, poznajemy Thomasa Carricka prężnego przedsiębiorcę, który chciał spędzić swoje życie w mieście portowym Glasgow. Mając u boku kochającą żonę, jednak los potoczył się inaczej i został zmuszony do powrotu na szkocką prowincję. Spotkał tam Lucillę Cynster, która się w nim zakochała i od razu zamarzyła aby się pobrali. Jednak Carrick nie jest do niej w pełni przekonany. Czy tych dwoje połączy się w miłosnym sakramencie? Czy mądra i przebiegła Lucilla znajdzie sposób aby go uwieść?

Stephanie Laurens wplata w swoją powieść wiele wątków i sprawia, że całość czyta się niezwykle ciekawie. Bohaterowie stworzeni są realistycznie z krwi i kości co sprawia, że odbiera się ich bardzo prawdziwie. Autorka pisze o miłości, jej wzlotach i upadkach. Pokazuje, że zawsze warto iść za głosem serca, w szczególności jeżeli chodzi o prawdziwą miłość. Całość pisana jest ciekawie i barwnie, dzięki czemu lekturę skończyłem dość szybko. Jest to jedna z lepszych pozycji z gatunku romansów historycznych. Dla fanów gatunku pozycja wręcz obowiązkowa. Historia jest barwna i wielowątkowa, a liczne zwroty akcji potrafią zaskoczyć. Pisarstwo autorki jest na wysokim poziomie, co dodatkowo daje frajdę z czytania.

"Uwodzicielka" to porywająca kontynuacja, dająca zapowiedź na prawdę udanej części trzeciej. Perypetie Lucilli i Thomasa wciągają czytelnika, nie dając ani chwili wytchnienia podczas lektury. Stephanie Laurens oddaje w ręce czytelników książkę zawierającą liczne tajemnice, romanse i intrygi, emocjonując do ostatniej strony. Losy kolejnego pokolenia Cynsterów nie zawiodły mnie, dając jeszcze więcej powodów aby sięgnąć po kolejny tom. Klimat książki jest różnorodny, a całość czyta się szybko, dając czytelnikowi sporo do myślenia, podczas lektury. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
4 komentarze
Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, zapowiada się interesująco :D

Unknown pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Unknown pisze...

Bardzo fajna pozycja. Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam.

Unknown pisze...

Okładka bardzo mi się spodobała:).