poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Celtowie, Germanie i Wikingowie - Roberta Gianadda

Email Edytuj post

Celtowie, Germanie i Wikingowie - Roberta Gianadda


Celtowie, Germanie i Wikingowie - Roberta Gianadda

Tytuł: Celtowie, Germanie i Wikingowie
Autor: Roberta Gianadda
Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: październik 2011
Liczba stron: 384


"Celtowie, Germanie i Wikingowie" autorstwa Roberta Gianadda wprowadza nas w odległy i mroczny czas Celtów, German oraz Wikingów. Publikacja zawiera wiele ciekawych zdjęć i informacji, które pozwolą czytelnikowi zagłębić się w ten burzliwy okres. Książka wydana jest w formie przewodnika-leksykonu, jednak po mimo tego i tak czyta się świetnie, nie nudząc się ani przez moment. Jeżeli interesujecie się tamtym okresem i ludami, to jak najbardziej jest to lektura godna uwagi. Książka pozwala zasięgnąć nieco szerszy i głębszy pogląd na tamten okres historyczny.

Wczesno średniowieczne cywilizacje Celtów, Germanów oraz Skandynawów po dziś dzień owiane są wieloma legendami podaniami odnośnie ich powstania. Do dnia dzisiejszego powstało na ich temat wiele książek, komiksów, filmów oraz gier. Dzięki tej publikacji mamy możliwość zapoznać się bliżej z tymi ciekawymi kulturami. Poznać wiele ciekawostek, które do tej pory nie były mi znane i dostarczyć sporą dawkę licznych wierzeń z pogranicza mitów i legend. Autor przedstawia sporo odkryć archeologicznych, które stanowią istną skarbnicę kultury materialnej przedstawiającej pochodzenie tych ludów.

Publikację podzielono na siedem rozdziałów, które zawierają ponadto podrozdziały. W książce nie zabraknie licznych ilustracji i map, które pozwalają lepiej zapoznać się z opisywanym tematem. Całość jest przejrzysta i czytelna, w doskonały sposób przekazująca wiedzę. Autor pisze w sposób barwny i ciekawy, nie nudząc czytelnika, a wkładając do głowy sporą garść przydatnej i ciekawej wiedzy. Spis bibliograficzny oraz indeks pozwalają w szybki sposób sięgnąć do wielu terminów i źródeł co dodatkowo pozwala zaznajomić się z tematem w szerszy i łatwiejszy sposób. Leksykon został wykonany porządnie, przedstawiający dzieje tych trzech kultur, które zamieszkiwały w zamierzchłych czasach tereny zwane przez Greków i Rzymian - barbaricum. Dzięki licznym znaleziskom archeologicznym oraz piśmienniczym możemy w bliższy sposób przyjrzeć się temu dzikiemu i barwnemu okresowi w naszej historii.

"Celtowie, Germanie i Wikingowie" to ciekawy leksykon, który świetnymi zdjęciami i barwnymi opisami przyciąga do lektury. Rekonstrukcje wielu zabytków i znalezisk pozwalają lepiej poznać tamte cywilizacje i poznać głębiej ludy je zamieszkujące. Książka godna jest polecenia miłośnikom historii oraz tych trzech ludów. Jest to pozycja naukowa, która pozwala w głębszy sposób zapoznać się z ludami, które tak często zostają inspiracją gatunku fantasy. Wiele odkryć ujrzało światło dzienne lecz jeszcze więcej czeka na odkrycie w mrokach przeszłości. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Arkady:
2 komentarze
Lydia Beetlejuice pisze...

Zapowiada się interesująco, bardzo lubię książki historyczne. Teraz muszę ją dorwać:)

Sayuri Veronique pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.