poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Anatomia dla artystów fantasy - Glenn Fabry

Email Edytuj post

Anatomia dla artystów fantasy - Glenn Fabry


Anatomia dla artystów fantasy - Glenn Fabry

Tytuł: Anatomia dla artystów fantasy
Autor: Glenn Fabry
Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 10 września 2013
Liczba stron: 160


"Anatomia dla artystów fantasy" to bardzo udany podręcznik dla początkujących artystów chcących tworzyć prace do komiksów lub gier komputerowych. Zawiera on wiele cennych rad, jak wcielić w życie swoje najbardziej nieprawdopodobne pomysły. Autor przedstawia liczne wizerunki z fantasy i science fiction, pokazując w jaki sposób nadać kształt naszym niesamowitym bohaterom. Dzięki temu poradnikowi stworzenie swoich własnych postaci stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, a oglądanie prac znajdujących się w niniejszej pozycji samo w sobie jest już nie lada atrakcją.

Pozycja ta, to profesjonalny i ciekawy podręcznik anatomii, który skupia się na ukazaniu postaci występujących w fantastyce oraz science fiction. Dzięki niemu nauczymy się rysować postaci barbarzyńców, roboty, gobliny czy inne fantastyczne stwory. Podręcznik zawiera wiele przepięknych grafik, które same w sobie mogą być nie lada inspiracją dla przyszłego twórcy. Fantastyczni bohaterowie przedstawieni są realistycznie i prawdziwie, zawieszając poprzeczkę przedstawianych kursów na wysokim poziomie. Ilustracje zawierają zasady anatomii, perspektywy oraz kompozycji, pozwalając zacząć przygodę z tworzeniem własnych super-herosów. Metody pokazane są w uszeregowany sposób, od podstaw do trudniejszych technik. Wskazówki są czytelne i przedstawione w prosty sposób, tak, że każdy powinien nauczyć się choć podstaw rysunku. Książka zawiera również liczne dynamiczne pozy, jak choćby: atak, lot czy bieg. Co zasadniczo urozmaici nasze pierwsze prace. Od teraz język ciała nie będzie stanowił dla nas tajemnic.

"Anatomia dla artystów fantasy" jest to podręcznik, który każdy początkujący artysta fantasy powinien mieć w swojej biblioteczce. W poradniku odnajdziemy najważniejsze elementy anatomii, mimiki twarzy czy liczne odzwierciedlenia ruchu. Okładka jest ciekawie skonstruowana i od razu przyciąga wzrok, w szczególności fanów szeroko pojętej fantastyki. Wydanie na znakomitej jakości papierze kredowym również zasługuje na plus. Kolory są wyraziste, a obrazy utrzymane w konwencji fantasy i sf. Podręcznik jest wyczerpujący i świetnie przekazuje liczne wskazówki dla początkujących rysowników. Glenn Fabry znany jest choćby z rysunków do serii Slaine, co dodatkowo zachęca do sięgnięcia po ta pozycję. Całość wypada bardzo pozytywnie, przejrzyście i doskonale sprawdza się dla początkujących artystów. Dostarcza sporej dawki wiedzy i inspiracji. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Arkady:
3 komentarze
Koletea Mims pisze...

Nie czytałam jeszcze pozycji tego autora, ale chyba pora to zmienić:)

Wiktor Zwycięzca pisze...

Brzmi niezwykle interesująco, na pewno przeczytam. I zastosuję w praktyce ;p

Madziak M.S. pisze...

Rysunek nie jest moją mocną stroną. Choć może dzięki temu poradnikowi ta sytuacja się zmieni!;]