poniedziałek, 14 marca 2016

Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet - Rafał Dębski

Email Edytuj post

Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet - Rafał Dębski


Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet - Rafał Dębski

Tytuł: Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet
Autor: Rafał Dębski
Cykl: Wilkozacy (tom 3)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015
Liczba stron: 384


"Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet" to porywająca książka opisująca burzliwe losy Wilkozaków. Rafał Dębski umieścił w swoim cyklu sporo postaci historycznych i dobrze opisał sytuację na Kresach Wschodnich. Wojenne zawirowania emocjonują, sprawiając sporo frajdy z czytania. Uraczymy tu uniesienie bitwy, płomienną miłość oraz spiski i intrygi. Drogi Czytelniku nie znajdziesz tu miejsca na ani chwilę nudy.

Wilkozacy uwikłani w okrutne knowania są zmuszeni do ucieczki przed zemstą ze strony imperium moskiewskiego. Polska nie może się jeszcze pozbierać po pierwszym rozbiorze, a Katarzyna Wielka musi zmagać się z powstaniem wznieconym przez Jemieliana Pugaczowa. Rosja musi pokazać swą siłę i zmieść z powierzchni ziemi słabszych od siebie. Odważni mołojcy i dawni konfederaci będą musieli zjednoczyć się przeciwko wspólnym nieprzyjaciołom. Podczas gdy Sicz Zaporoska chyli się ku upadkowi. Sytuacja okazuje się trudniejsza niż się spodziewano, a śmierć czyha niemal na każdym kroku.

Rafał Dębski świetnie spisał się pisząc tą książkę, dzięki czemu mamy możliwość spędzić miło czas z powieścią. Postacie historyczne potrafią zwrócić uwagę czytelnika i wzbudzić duże emocję. Marszałka Małachowskiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego czy choćby carycę Katarzynę, autor nakreślił je z krwi i kości. Sprawiając, że bohaterowie są niezwykle prawdziwi i przekonujący. Miłośnicy serii powinni poczuć się usatysfakcjonowani, a fani powieści awanturniczych również powinni znaleźć coś dla siebie. Postacie Micheja i Kiryła najbardziej przypadły mi do gustu, nie mogłem się wręcz oderwać od ich burzliwych losów. Dębski opisał Wilkozaków z pasją i lekkim piórem, pokazując realia tamtych niebezpiecznych czasów. Autor posługuje się bardzo ciekawym i bogatym językiem, porywając czytelnika w swój niebezpieczny świat.

"Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet" przepełniona jest wojennymi potyczkami, podstępnymi spiskami i płomiennymi uczuciami. Honor miesza się ze zdradą, a przyjaźń z nienawiścią. Autor dobrze skonstruował postacie historyczne, choćby ambasadora von Stackelberga, który wypadł niezwykle przekonująco na kartach powieści. Dla miłośników serii jest to pozycja obowiązkowa, sprawiając, że po raz kolejny będą mogli się przenieść w niebezpieczny i nieprzewidywalny świat Wilkozaków. Jest porządną powieścią awanturniczą z dobrze zarysowanymi bohaterami jak i wątkami historycznymi. Fabuła powieści jest dynamiczna, nie raz powodując ciarki na plecach. Lekturę kończymy w emocjonującym momencie, pozostawiając niedosyt i ochotę na dalszą część czytania. Liczę na kolejną dawkę epickich przygód Wilkozaków, Micheja i jego wiernego kompana Kiryła. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Fabryka Słów:

Wydawnictwo Fabryka Słów
5 komentarzy
Unknown pisze...

chętnie przeczytam

Unknown pisze...

Również bardzo mi się podobała.

Unknown pisze...

Bardzo fajna recenzja, książka może być ciekawa.

Unknown pisze...

Zapowiada się zachęcająco, książki przygodowo-awanturnicze po prostu uwielbiam.

Anonimowy pisze...

To może być ciekawa pozycja :) Warto sprawdzić i się przekonać.