czwartek, 24 marca 2016

Stół króla Salomona - Luis Montero Manglano

Email Edytuj post

Stół króla Salomona - Luis Montero Manglano


Stół króla Salomona - Luis Montero Manglano

Tytuł: Stół króla Salomona
Autor: Luis Montero Manglano
Cykl: Poszukiwacze (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2 marca 2016
Liczba stron: 528


"Stół króla Salomona" autorstwa Luis Montero Manglano to powieść pełna akcji, która nie zwalnia ani na moment. Wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie, zaskakując co i rusz czytelnika. Nie sposób się nudzić podczas czytania gdy Tirso Alfaro serwuje nam niemal, na każdym kroku sporo adrenaliny. Humor i wiele zagadek przyciąga do lektury, przenosząc czytelnika do zatłoczonych współczesnych miast jak i średniowiecznych, wiekowych zamków. Tajemnicze zagadki i intrygi czekają na rozwiązanie...

Tirso Alfaro pracuje w muzeum w Canterbury, podczas pewnego dnia pracy jest świadkiem spektakularnej kradzieży. Po tym niecodziennym incydencie postanawia wrócić do Madrytu i kieruje się na dziwaczną rozmowę o pracę. Nie wie, że jest to tak na prawdę tajna organizacja o nazwie Narodowy Korpus Poszukiwaczy. Bractwo zajmuje się odzyskiwaniem cennych i unikatowych dzieł sztuki należących do Hiszpanii. Alfaro wplącze się niebawem w pościg za legendarnym Stołem Salomona, który owiany jest mglistymi legendami. Ponoć ten kto wejdzie w jego posiadanie zostanie przeklęty i czeka go rychła zagłada.

Powieść naszpikowana jest szybką akcją i wielobarwnymi bohaterami. Różnorodne wątki fabularne nie pozwalają na nudę, sprawiając, że książkę kończymy w bardzo szybkim tempie. Postać Tirso Alfaro została stworzona realistycznie, polubiłem go i z zaciekawieniem czytałem jego dalsze losy. Historie o poszukiwaniu cennych dzieł sztuki zawsze mnie pasjonowały i tak było również i w tym przypadku. Książka wciąga dostarczając czytelnikowi kryminał zmieszany z odrobiną grozy. Nie zawiodłem się na tej książce, jest to lektura, której nie sposób odłożyć nie kończąc czytania. Zakończenie zaskakuje zostawiając lekki niedosyt i chęć na większą porcję lektury.

"Stół króla Salomona" zaciekawił mnie i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Powieść powinna przypaść do gustu osobą lubiącym pozycje z dużą dawką akcji i zagadek. Wątek historyczny oraz przygodowy daje mieszankę wybuchową nie pozwalając nudzić się ani przez chwilę. Realia historyczne i opisy zabytków zasługują na uznanie. Seria Poszukiwacze stała się od teraz jedną z moich ulubionych i na pewno nie omieszkam sięgnąć po kolejny tom. Niespodziewane zwroty akcji, realistyczne dialogi i spora wiedza historyczna Luisa Montero Manglano to niebagatelne atuty tej pozycji. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
6 komentarzy
Lydia Beetlejuice pisze...

Przeczytałam i mogę polecić, szybka akcja i brak nudy! :D

Ania Lenna pisze...

Bardzo ciekawa książka :)

Myukki - Chan pisze...

Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę. Z opisu brzmi ciekawie.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Lubię pisarstwo autora, więc nie omieszkam się z nią zapoznać.

Ricardo Allba pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Koletea Mims pisze...

Muszę przeczytać.