środa, 16 marca 2016

Prowincja pełna złudzeń - Katarzyna Enerlich

Email Edytuj post

Prowincja pełna złudzeń - Katarzyna Enerlich


Prowincja pełna złudzeń - Katarzyna Enerlich

Tytuł: Prowincja pełna złudzeń
Autor: Katarzyna Enerlich
Cykl: Prowincja pełna... (tom 8)
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 22 października 2015
Liczba stron: 256


"Prowincja pełna złudzeń" to kolorowa historia autorstwa Katarzyny Enerlich, która przenosi nas do bajecznej krainy zapachów i przypraw. Przepisy zawarte w książce są tak przekonujące, że można wręcz delektować się przedstawionymi w niej potrawami. Autorka posiada niebywały talent w pisaniu przekonujących opisów, potrafiących z wielką mocną oddziaływać na czytelnika. Zaproponowany przez autorkę świat jest niezwykle znajomy, realistyczny, a zarazem magiczny i czarujący swoją tajemniczością.

Każdy ma prawo do marzeń i szczęścia, jednak bardzo często trzeba o nie walczyć z całych sił. Do takiego wniosku doszła kolejna bohaterka powieści Katarzyny Enerlich. Z licznymi bolesnymi doświadczeniami życiowymi postanawia walczyć o swoją przyszłość. To co przeżyła tylko ją umocniło i sprawiło, że teraz jest w stanie znieść więcej i potrafi osiągać to co kiedyś było dla niej niemożliwe. Treningi jogi i zagłębienie się w własnym wnętrzu sprawiło, że wie już czego chce i nie zawaha się aby to spełnić.

Książka została napisana pięknym językiem, wręcz plastycznym i magicznym. Przenosząc czytelnika w inny wymiar uczuć i doznań. Autorka przemawia do wyobraźni czytelnika poprzez sugestywne opisy i dobrze wykreowaną postać głównej bohaterki. Zabiera nas na wspaniałą wycieczkę po zapachach, kolorach i uczuciach. Akcja jest niespieszna lecz wciągająca i posiadająca ciekawą historię. Ludmiłę można na prawdę polubić i poznawanie jej z biegiem czytania jest interesującym i ciekawym przeżyciem. Soczyste i bogate opisy, sprawiają, że wyobraźnia czytelnika zostaje rozpalona do czerwoności. Bawiłem się świetnie, lektura jest pomieszaniem czegoś oczywistego z czymś niecodziennym. Lektura jest magnesem, który wciąga aż do ostatniej strony.

"Prowincja pełna złudzeń" daje czytelnikom to do czego przyzwyczaiła ich Katarzyna Enerlich. Fani autorki powinni poczuć się usatysfakcjonowani, a lekko melancholijna fabuła dodaje całości niepowtarzalnego smaczku. Powieść jest fascynującą podróżą, która zadziwia, za każdą przewróconą strona. Trafny humor, liczne zwrot akcji sprawiają, że książka przypadła mi do gustu. Powieść dostarczy nam dłuższą chwile dobrej zabawy i emocjonującej rozrywki. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
3 komentarze
Unknown pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją. Koniecznie muszę ją zdobyć.

Unknown pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowany i zaciekawiony tą książką. Zapowiada się bardzo ciekawa lektura:).

Unknown pisze...

Może kiedyś przeczytam.