środa, 30 marca 2016

Nim zawisną - Joe Abercrombie

Email Edytuj post

Nim zawisną - Joe Abercrombie


Nim zawisną - Joe Abercrombie

Tytuł: Nim zawisną
Autor: Joe Abercrombie
Cykl: Pierwsze prawo (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: luty 2016
Liczba stron: 704


"Nim zawisną" to drugi tom rewelacyjnego cyklu Pierwsze prawo. Jest to wspaniała kontynuacja, która przebija nawet bardzo udany pierwszy tom. Jeszcze bardziej ciekawiąc czytelnika i serwując kolejną gamę barwnych bohaterów. Tłumaczenie również wypada o wiele lepiej, dając większą frajdę z lektury. Całość jest dosadna, brutalna i nie raz budząca ciarki na plecach. Joe Abercrombie po raz kolejny porywa swoich czytelników w wir bitwy, gdzie krew leje się strumieniami, a dla przeciwników nie ma litości.

Gurkhulska armia znów sieje spustoszenie, a miasto infiltrowane jest przez sprzedawczyków i zdrajców. Spiski i knowania szerzą się jak zaraza, a inkwizytor Glokta stara się rozwikłać skomplikowaną tajemnicę zanim będzie za późno. Kraina Anglandu również nie jest bezpieczna i może w niedługim czasie spodziewać się ataku wrogich wojsk. Książę Ladisla posiada słabo uzbrojoną i wyszkoloną armię, co zasadniczo zmniejsza jego szanse na przepędzenie wroga. Jedyna szansa tkwi w poczynaniach grupy dowodzonej przez Pierwszego Wśród Magów, Bayaza. Jednak członków grupy więcej dzieli niż łączy. Czy uda im się zatem dojść do porozumienia i wykonać powierzoną misję?

Wątki fabularne to mocna strona tej powieść, Abercrombie spisał się rewelacyjnie i zaserwował swoim czytelnikom kawał porządnej lektury. Wątek z inkwizytorem Gloktą chyba najbardziej przypadł mi do gustu i z przyjemnością o nim czytałem. Choć losy wyprawy Bayaza również mnie zaciekawiły i nie mogę powiedzieć, że się przy nich nudziłem. Co to, to nie! Autor doskonale potrafi wykreować postacie i sprawić, że wypadają bardzo realistycznie i prawdziwie. Język autora jest bogaty i barwny, sprawiając, że lekturę ukończyłem w bardzo szybkim tempie. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie równie udany i autor zaserwuje nam kolejną porcję krwi i strachu!

"Nim zawisną" to prawdziwa mocna i krwista lektura, perfekcyjnie opisująca ludzką głupotę, atmosferę oblężonego miasta oraz brutalność bitwy. Wyraziści bohaterowie i prawdziwe opisy zmagań wojennych to nieukrywany atut tej książki. Szybka akcja nie pozwala się nudzić, intryga zaciekawia, a zakończenie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Rozpalając tym samym ciekawość czytelnika niemal do czerwoności. Nie zabraknie tu licznych wulgaryzmów, brutalności i soczystych dosadnych opisów. Jest to jeden z lepszych cykli fantasy na polskim rynku wydawniczym. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Unknown pisze...

Chyba muszę wybrać się do księgarni.

Unknown pisze...

Lubię Joe Abercrombie, na pewno się na nią połaszczę.

Anne Heronton pisze...

Zapowiada się interesująco.

Gerroor Ged pisze...

Powieść świetna, polecam wszystkim!

Cresto Mix pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca :D

Unknown pisze...

Lubię takie książki. Może być to dobra pozycja.

Unknown pisze...

Sam nie wiem czy chciałbym sięgnąć po tę serię, ale kto wie...może się kiedyś za nią zabiorę.