środa, 30 marca 2016

Baba Jaga - Jeremie Caplanne

Email Edytuj post

Baba Jaga - Jeremie Caplanne


Baba Jaga

Tytuł: Baba Jaga
Projektant: Jeremie Caplanne
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 6 lat
Czas rozgrywki: ok. 15 minut


"Baba Jaga" autorstwa Jeremiego Caplanne to gra z tytułową Babą Jagą w roli głównej. Oparta jest na podstawie znanej rosyjskiej opowieści dla dzieci, wciągając graczy w bajeczną i magiczną krainę. Pozwalając choć na moment poczuć się jak dziecko, które wsłuchiwało się w pasjonujące opowieści. Jest to opowieść o czarownicy, która mieszkała w domu na kurzej nóżce. Czy uda Wam się przechytrzyć podstępną wiedźmę i rzucić potężne zaklęcie?

Baba Jaga

Podczas rozgrywki będziemy musieli uciekać przed pogonią złowieszczej wiedźmy. Aby móc ją pokonać będziemy musieli uzbierać potrzebne składniki na rzucenie zaklęcia. Dokładnie trzech zaklęć. Składników do ich wykonania będziemy szukać w lesie podczas gdy Baba Jaga będzie nas gonić. Gdy przyjdzie tura danego gracza będzie on musiał odkryć wierzchnią kartę zaklęcia, która przedstawia 4 składniki. Gracz będzie musiał odszukać je w lesie, odkrywając płytki składników. W tym czasie pozostali gracze kierują postacią Baby Jagi i starają się dolecieć do końca linii. Gdy im się to uda, a poszukujący gracz nie zdąży ułożyć zaklęcia. Zostaje zmuszony do odłożenia zaklęcia na spód swojej talii zaklęć. Istnieje również możliwość aby gracz uzbierał potrzebne składniki, wtedy używa on skompletowane zaklęcie. Zaklęcia mają różne właściwości i potrafią wpływać na przebieg gry. Zmieniając trasę Baby Jagi, zamieniając składniki lub zmieniając ich potrzebną ilość. Ten gracz, któremu uda się wykonać trzy zaklęcia i uzbierać jak największą ilość pieniędzy, zostaje zwycięzcą.

Baba Jaga

Zagłębiając się w rozgrywkę ćwiczymy pamięć, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia. Grze towarzyszy sporo emocji i element zaskoczenia. Nastrój bajki z dziecinnych lat jest bardzo odczuwalny, serwując graczom dodatkowo szybką rozgrywkę z elementami gry memory. Gra graficznie wygląda bardzo dobrze, a grywalność stoi na wysokim poziomie. Gra doskonale sprawdza się w gronie znajomych jak i młodszych graczy. Połączenie bajki z grą wyszło bardzo fajnie i należą się duże brawa za tak udane połączenie. Gra memory w zupełnie nowej odsłonie jak najbardziej przypadła mi do gustu. Rozgrywka ma miejsce w czasie rzeczywistym, co sprawia, że żaden gracz nie ma miejsca na ani chwilę nudy. Akcja toczy się wartko i ciekawie, z pewnością czeka mnie jeszcze nie jedno popołudnie spędzone na ucieczce przed Babą Jagą!

Baba Jaga

"Baba Jaga" sprawia, że gracze ze względu na mechanikę gry nie są skupieni tylko i wyłącznie na zapamiętywaniu znajdujących się na stole elementów. Co znacząco uprzyjemnia czas spędzony z grą. Czym większa ilość graczy tym gra się ciekawiej i bardziej emocjonująco. Kafelki jak i figurka Baby Jagi wykonane są starannie, a ładne ilustracje również przemawiają za tą pozycją Bajka o uciekających dzieciach przez mroczny las przed straszliwą wiedźmą była jedną z moich ulubionych. Teraz dzięki tej pozycji mam możliwość powrócić w ten niezapomniany, magiczny klimat. Dynamika i duże emocje towarzyszą nam cały czas, sprawiając, że czas spędzony z grą jak najbardziej można zaliczyć do udanych. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
16 dwustronnych żetonów Lasu
10 żetonów Trasy Lotu Baby Jagi
1 żeton Domku Baby Jagi
20 kart Zaklęć
1 figurka Baby Jagi

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
5 komentarzy
Unknown pisze...

Zapowiada się niezła zabawa ;p

Unknown pisze...

Mało gram w planszówki ale ta przykuła moją uwagę i zachęciła do kupna. Nie żałuję :)

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju gry.

Unknown pisze...

w swoim czasie przyjdzie na nią kolej

Unknown pisze...

Już jest w moich planach zakupowych.