niedziela, 31 stycznia 2016

Namiestniczka. Księga I - Wiera Szkolnikowa

Email Edytuj post

Namiestniczka. Księga I - Wiera Szkolnikowa


Namiestniczka. Księga I - Wiera Szkolnikowa

Tytuł: Namiestniczka. Księga I
Autor: Wiera Szkolnikowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10 stycznia 2011
Liczba stron: 824


"Namiestniczka. Księga I" to pierwszy tom trylogii Suremu, który wciąga nas w mroczny świat pełen magicznych stworzeń i dziwów. Książka autorstwa Wiery Szkolnikowej przyciąga ciekawym językiem i wielobarwnymi wątkami fabularnymi. Pisarka rosyjskiego pochodzenia mieszka obecnie w Kanadzie. Pomysł autorki rozrósł się na tyle, że koniecznym stało się wydanie opowieści w trzech tomach. Szkolnikowa zaserwowała nam bogaty świat, realistycznych i prawdziwych bohaterów oraz wartką akcję. Pierwszy tom ze świata Suremu wciąga nas w epickie zmagania heroicznych bohaterów.

Namiestniczka Enrissa, to kobieta niezwykle silna i przebiegła. Zmuszona do rządzenia krajem w niezwykle trudnych czasach, zbliżającego się starożytnego proroctwa. Musi teraz wykorzystać wszystkie dostępne środki aby zapobiec zagładzie królestwa. Czy jednak nie jest już za późno? Władczyni musi mierzyć się z podstępnymi przeciwnikami i potężnymi magicznymi mocami. Kataklizm zbliża się nieubłaganie, a sprzymierzeńcy się wykruszają. Gdy wszystko chyli się ku upadkowi wrota do serca Suremu zostają niechybnie otwarte! Tylko za czyją sprawką?

W książce dostajemy wiele wątków i mnogość bohaterów, aż miejscami można się zgubić. Po mimo tego powieść wciąga i sprawia, że lektura przebiega szybko i przyjemnie. Język autorki jest barwny i ciekawy, sprawiający, że lektura wciąga. Autorka pokazała doskonale charaktery bohaterów, ludzi wielowymiarowych i ciekawych. Całość czyta się w ekspresowym tempie, akcja mknie bardzo szybko, a wątki zaczynają się coraz bardziej zapętlać. Bohaterowie zostali wykreowani z krwi i kości, co jak najbardziej przypadło mi do gustu. Wybory, których dokonywali są miejscami zaskakujące, przez co niezwykle ciekawie się o nich czytało. Powieść nie pozwala się nudzić ani przez moment. Zakończenie zaskakuje, pozostawiając ochotę na dalszą część czytania. Z pewnością sięgnę po kolejny tom.

"Namiestniczka. Księga I" przykuwa bogato wykreowanym światem i niebanalnymi wątkami fabularnymi. Ładnie wykonana okładka przykuwa wzrok, aż miło postawić ją na swojej półce. Tłumaczenie również zasługuje na plus, sprawiając, że powieść czyta się miło i szybko. To książka wciągająca pod wieloma względami, gdzie elementy grozy są jednymi z mocniejszych atutów tej pozycji. Nie znałem wcześniej książek autorki, ta była pierwsza i z pewnością nie ostatnia. Mogę ją polecić miłośnikom fantastyki i osobom lubiącym pozycje z epickim rozmachem. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Paula Jagoda pisze...

Godna lektura.

Yukka Amano pisze...

Okładka jest cudowna a i treść bardzo zachęca ;)

L.V.V. Sasha pisze...

Lubię takie klimaty ;D