poniedziałek, 18 stycznia 2016

Krwawe rytuały - Jim Butcher

Email Edytuj post

Krwawe rytuały - Jim Butcher


Krwawe rytuały - Jim Butcher

Tytuł: Krwawe rytuały
Autor: Jim Butcher
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 6)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 23 września 2015
Liczba stron: 496


"Krwawe rytuały" to rewelacyjna kontynuacja cyklu - Akta Harry'ego Dresdena, autorstwa Jima Butchera. Akcja jak zwykle jest szybka i wciąga do ostatniej strony. Główny bohater znów daje się lubić i mamy sporą dawkę humoru jak i momentów grozy. Seria została utrzymana na porządnym poziomie, za co należą się autorowi spore brawa. Powieść zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Cóż tym razem spotka naszego niezłomnego bohatera? Jeżeli jesteście ciekawi zapraszam do recenzji.

Po raz kolejny Harry Dresden otrzymuje nietuzinkową i niebezpieczną ofertę pracy. Najnowsza sprawa jaką przyjdzie mu przyjąć zapowiada się wyjątkowo niebezpiecznie i tajemniczo. Otrzymuje zlecenie pracy w charakterze tajnego agenta na planie filmu dla dorosłych. Zagrożony jest producent filmu, na którego ponoć planowany jest zamach. Jednak nie zwykły zamach, a zamach do użycia, którego ma zostać wykorzystana klątwa entropijna. Za sprawą, której jak do tej pory umierają otaczającego go niewiasty. Do całego tego bałaganu Dresden został wciągnięty za sprawą Thomasa, wampira z upodobaniami do romansów. Nie jest to jegomość godny zaufania, dlatego Harry ma duże wątpliwość do całego zlecenia. Wampir ma w tym widoczny interes, przez co cała sprawa śmierdzi na kilometr. Uwodzicielskie wampirzyce, szkielet w szafie Thomasa, to tylko początek kolejnego burzliwego i nieprzewidywalnego śledztwa.

Książka pełna jest postaci ciekawie wykreowanych, zabawnych, wyrazistych i charyzmatycznych. Autor jak zwykle pisze językiem barwnym i bogatym, sprawiając, że książkę się wręcz pochłania. Wyrazisty sarkazm jak zwykle daje się odczuć, a wątki fabularne wciągają podczas lektury. Sprytnie poprowadzona akcja to duży plus tej pozycji. Cała seria trzyma poziom i nie zwalnia chociaż na moment. Akta Harry'ego Dresdena, to jedna z moich ulubionych serii, z każdym kolejnym tomem coraz mocniej umacniam się w takim przekonaniu. Świat wykreowany przez autora jest spójny i różnorodny, nie pozwalający się nudzić czytelnikowi ani przez moment. Magia, wampiry, demony i cała masa fantastycznych stworzeń sprawia, że jest to fantastyka przez duże F. Jim Butcher posługuje się sprawie piórem, pokazując, z każdą przewróconą stroną swój warsztat i kunszt pisarski. Na podstawie serii Akta Harry'ego Dresdena powstał nawet serial telewizyjny, którego również nie omieszkam obejrzeć. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy serii, ponieważ stwierdzam, że warto. Jima Butcher wie jak złapać czytelnika i już nie puścić...

"Krwawe rytuały" to książka godna polecenia, jak i zresztą cały cykl. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony, nie pozostawiając ani chwili na nudę. Seria o magu detektywie wciąga szybką akcją, ciekawymi i zabawnymi postaciami oraz zaskakującymi zwrotami akcji. Książki można czytać oddzielnie i nie powinno to skutkować zagubieniem podczas czytania. Choć w miarę możliwości polecam zaczęcie lektury od tomu pierwszego. W książce nie zabraknie krwi, mocy magicznych jak i spisków oraz intryg. Wszystko jest dozwolone, a cel uświęca środki aby tylko rozwikłać kolejną sprawę. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Unknown pisze...

Okładka świetna, przyciąga niesamowicie.:)

Unknown pisze...

Od jakiegoś czasu interesuję się tą serią, i zamierzam przeczytać zaległe tomy. Jestem na trzecim;]

Anne Heronton pisze...

Może kiedyś przeczytam, lecz na razie nie mam na nią czasu.

Unknown pisze...

Coś dla mnie!