poniedziałek, 25 stycznia 2016

Królowie Przeklęci. Tom 2 - Maurice Druon

Email Edytuj post

Królowie Przeklęci. Tom 2 - Maurice Druon


Królowie Przeklęci. Tom 2 - Maurice Druon

Tytuł: Królowie Przeklęci. Tom 2
Autor: Maurice Druon
Cykl: Królowie przeklęci (tom 4-5)
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 9 września 2015
Liczba stron: 608


"Królowie Przeklęci. Tom 2" kontynuuje wątki z tomu pierwszego, gdzie lepiej poznajemy bohaterów i wydarzenia. Postacie zostały wykreowane barwnie i z pomysłem, dzięki czemu możemy poczuć jakby byli prawdziwi. Książki Maurice'a Druon'a to połączenie wartkiej akcji z faktami historycznymi, które czyta się z zapartym tchem. W publikacji tej jak i poprzednio nie zabraknie zaskakujących wątków fabularnych oraz spisków i intryg. W tym zbiorze znajdziemy następujące powieści: Prawo mężczyzn oraz Wilczyca z Francji. Liczne wątki wciągają do lektury, sprawiając, że mamy ciągle ochotę na więcej. Walka o tron i władzę powraca...

Władcy Francji zostali przeklęci przez wielkiego mistrza zakonu templariuszy Jakuba de Molaya. Utrzymanie państwa w porządku jest trudne, a panowanie nad tronem nadal nie jest pewne. Francja staje przed ogromną niewiadomą, komuż przyjdzie dzierżyć koronę i władzę nad krajem. Ludwik X o przydomku Kłótliwy ponosi śmierć z ręki hrabiny Mahaut d'Artois. Co skutkuje jeszcze większym chaosem i niepokojami w państwie. Lud francuski drży z niepewności i truchleje o swój dalszy los. Ludwik X pozostawia swą żonę w ciąży i nie wiadomo czy kobieta urodzi następcę, który będzie mógł zasiąść na tronie. Jeżeli nie, władza może przypaść jego bratu, Filipowi de Poitiers. Kolejnym pretendentem do tronu jest Karol Walezjusz, który już zaciera ręce na objęcie tronu. Cały średniowieczny świat zastyga w oczekiwaniu, jak rozstrzygnie się ta nieprzewidywalna gra.

Drugi tom spełnił moje oczekiwania, które w nim pokładałem. Dostałem sporą dawkę faktów historycznych, szybkiej akcji i liczne rozwinięcia interesujących mnie wątków. Gęsta sieć intryg rozciąga się coraz dalej, a bohaterowie muszą podejmować bardzo trudne wybory. Potrafiące nie raz na prawdę zaskoczyć. Fani autora powinni poczuć się usatysfakcjonowani i przyjemnie spędzić czas z lekturą. Autor wykorzystał potencjał historyczny po mistrzowsku i przedstawił swoim czytelnikom książkę niebanalną i pełną niedopowiedzeń oraz tajemnic. Pióro autora zasługuje na najwyższe uznanie. Pozycja ta powinna przypaść do gustu fanom autora, pozostali czytelnicy również powinni znaleźć coś dla siebie. Pod warunkiem, że lubią pozycje skomplikowane, pełne akcji i intryg. Autor spisał się rewelacyjnie i przedstawił całkiem niezły obraz tamtych czasów, który mogliśmy zaobserwować podczas czytania.

"Królowie Przeklęci. Tom 2" jest rewelacyjną kontynuacją, losy Francji w XIV wieku wciągnęły mnie bez reszty. Za sprawą wprawionego pióra autora oraz ciekawych bohaterów tych prawdziwych oraz zmyślonych. Najbardziej emocjonująco czytało mi się o perypetiach i poczynaniach Guccia. Zabójstwa wykreowane zostały nad wyraz posępnie i prawdziwie, aż miejscami włos jeżył się na głowie. Aby zdobyć najwyższą władzę w większości należy posunąć się do największych podłości. Nie inaczej jest w fabule Królów przeklętych. Jeżeli pierwszy tom przypadł Wam do gustu również i ten powinniście przeczytać z przyjemnością. Z wielką niecierpliwością oczekuję tomu trzeciego, który jest zwieńczeniem historii. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Otwartemu:

Wydawnictwo Otwarte
7 komentarzy
Unknown pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Unknown pisze...

Bardzo lubię takie klimaty i historie, teraz muszę ją dorwać!

Yuri Ossaka pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Unknown pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji :)

Unknown pisze...

Jestem w trakcie czytania, książka super, zaskakująca, gorąco polecam.

Cresto Mix pisze...

Jak znajdę chwilę czasu, na pewno się za nią zabiorę:)

Gerroor Ged pisze...

Zainteresowałeś mnie tą książką, teraz muszę ją przeczytać ;].