poniedziałek, 25 stycznia 2016

Królowie Przeklęci. Tom 1 - Maurice Druon

Email Edytuj post

Królowie Przeklęci. Tom 1 - Maurice Druon


Królowie Przeklęci. Tom 1 - Maurice Druon

Tytuł: Królowie Przeklęci. Tom 1
Autor: Maurice Druon
Cykl: Królowie przeklęci (tom 1-3)
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 3 czerwca 2015
Liczba stron: 720


"Królowie Przeklęci. Tom 1" to zbiór trzech powieści - Król z żelaza, Zamordowana królowa oraz Trucizna królewska. Akcja książki rozgrywa się w 1314 roku za panowania Filipa IV Pięknego. Pozycja ta obrazowo ukazuje kulisy walki o władzę we Francji oraz w całej XIV-wiecznej Europie. Maurice Druon w cyklu Królowie przeklęci nie skupia się tylko na szczytach władzy, pokazuje także niepokoje społeczne, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się historii tamtego burzliwego okresu. Jest to rasowa gra o tron, która rozgrywa się namiętnie na kartach tej książki.

Przenosimy się do Francji w okolice 1314 roku, na tronie panuje Filip Piękny, a jego synem jest Ludwik X. Zakon Templariuszy rozpada się i przestaje istnieć. W tym samym czasie zostaje stracony na stosie jego wielki mistrz, Jakub de Molay. Rzucając podczas kaźni posępną klątwę na swych morderców, jak i na osobę samego władcy. Intrygi, spiski i knowania kwitną w najlepsze w pałacowych komnatach. Dochodzi do ohydnej zdrady na królewskim dworze, w której biorą udział synowe króla. Nawet nadworni doradcy Enguerrand de Marigny i Karol Walezjusz walczą między sobą o wpływy i pozycję. Mordercza walka o tron trwa w najlepsze, a w tej bezwzględnej grze wszelkie chwyty są dozwolone. Nawet rywalizacja o papieski stolec i przywileje z tym związane nie może obejść się bez intryg i spisków. Historia dwóch rodów - Kapetyngów oraz Plantagenetów, pełna jest zdrad, miłości i śmierci.

W książce znajdziemy wszystko czego czytelnik mógłby oczekiwać po wciągającej lekturze. Mamy tutaj przemyślane intrygi, rywalizacje potężnych rodów, miłosne podboje, klątwę templariuszy oraz wielkie bitwy. Wielka dynastia skazana na upadek przyciąga do czytania swoimi losami, sprawiając, że w lekturę wsiąka się do ostatniej strony. Autor większość faktów zaczerpnął żywcem z historii, ubarwiając niektóre na potrzeby tej publikacji. Od książki trudno się oderwać, za sprawą wciągającej fabuły i barwnych, realistycznych bohaterów. Książka ta jest idealna dla miłośników historii oraz czytelników, którzy lubią pozycje z dużą ilością spisków i intryg. Na początku bogactwo historycznych realiów tamtego okresu, faktów i charakterystyk postaci może przytłoczyć, ale później to uczucie znika a książka wciąga do ostatniej strony.

"Królowie Przeklęci. Tom 1" to świetna książka, czytało się ją ciekawie i szybko. Z całą pewnością jest pozycją godną uwagi. Powieść Maurice’a Druona po mimo wielu faktów historycznych potrafi wciągać i nie nudzi ani przez moment. Bohaterowie zostali wykreowani z krwi i kości, dzięki czemu są bardzo prawdziwi. Realia ówczesnego świata jak i ludzi wtedy żyjących, autor opisał w sposób barwny i prawdziwy. Polecam tę książkę zarówno fanom historii, fantasy oraz kryminałów. Zapewniam, że książka przeciąga jak magnes i w mgnieniu oka okazuje się, że przeczytało się już całą od deski do deski. Pozostaje tylko przeczytać dwa kolejne tomy, które zapowiadają się równie ciekawie. Intrygi, miłość i śmierć, to czeka nas w "Królach przeklętych". Jak najbardziej polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Otwartemu:

Wydawnictwo Otwarte
5 komentarzy
Unknown pisze...

Książka rewelacyjna!

Unknown pisze...

Czuję się zachęcona i zaintrygowana, lubię takie książki :)

Unknown pisze...

Nie czytałam tej książki, bo nie jest to mój ulubiony rodzaj. Po Twojej recenzji stwierdzam, że może być ciekawa :D

Unknown pisze...

Lubię książki Maurice Druona. Ta jest również warta uwagi.

Unknown pisze...

Ostatnio dużo słyszałam o tej książce, może być ciekawa:).