czwartek, 31 grudnia 2015

Poliamoria - Deborah Anapo

Email Edytuj post

Poliamoria - Deborah Anapo


Poliamoria - Deborah Anapo

Tytuł: Poliamoria
Autor: Deborah Anapo
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 20 maja 2013
Liczba stron: 336


"Poliamoria" jest to książka poświęcona utrzymywaniu intymnych relacji z więcej niż tylko jednym, stałym partnerem. Poliamoria owiana jest niedomówieniami i brakiem zrozumienia ze strony społecznej. Przez wielu określana jako dewiacja i dziwaczna praktyka, która psuje i wypacza normalny, tradycyjny związek. Pozycja ta mówi o małżeństwach, które utrzymują relacje poliamoryczne. Wielu ciekawi, a zarazem wzbudza niechęć i wstręt. Książka ta, po części odpowiada na pewne niedomówienia i powstałe wokół poliamori kontrowersje.

Deborah Anapol jest trenerką relacji i specjalistką w zagadnieniach związanych z poliamorią. Autorka staje się przewodniczką dla osób chcących poznać bliżej temat poliamorii. Lektura tej książki przynajmniej w pewnym stopniu odpowiada na niektóre pytania i pozwala poznać liczne badania na ten temat. Anapol pokazuje, że poliamoria to nie tylko spełnianie zachcianek seksualnych, ale sens i styl życia. Pokazuje jak można radzić sobie w związku z zazdrością czy jak radzić sobie z rożnymi reakcjami otoczenia. Książka łączy w sobie liczne wyniki badań lekarzy, którzy podchodzą do całego zagadnienia w sposób analityczny. Anapol w swojej książce pisze również o czynnikach historycznych jak i psychospołecznych. Liczne anegdoty lepiej pozwalają zrozumieć temat i ludzi, którzy zdecydowali się na taki rodzaj prowadzenia życia. Zacierający granicę między seksem a miłością.

"Poliamoria" to pozycja kontrowersyjna, przeznaczona bardziej do czytelników o otwartym światopoglądzie. Autorka w sowiej publikacji rozdziela pojęcia seksu i miłości pokazując, że mogą one istnieć niezależnie. Całość napisana jest językiem ciekawym i lekkim, sprawiając, że książkę czyta się szybko. Deborah Anapol uwidacznia, że nie jest to rozwiązanie dobre dla każdego i wymaga pewności i zastanowienia od obu stron. Dowiemy się również jakie jest jej podejście na temat monogamii i poligamii. Tworzenie rozmaitych relacji jest możliwe tylko i wyłącznie jeżeli traktujemy swoją seksualność z szacunkiem oraz rozwagą. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:

Wydawnictwo Czarna Owca
2 komentarze
Madziak M.S. pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Sayuri Veronique pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.