sobota, 14 listopada 2015

Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady - Robert F. Barkowski

Email Edytuj post

Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady - Robert F. Barkowski


Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady - Robert F. Barkowski

Tytuł: Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady
Autor: Robert F. Barkowski
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 13 maja 2015
Liczba stron: 272


"Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady" jest to pozycja omawiająca naszą burzliwą wczesną historię. Pełną spektakularnych bitew, faktów historycznych oraz licznych intryg. Tematyka Słowian jest bardzo ciekawa, lecz dość rzadko podejmowana. Robert F. Barkowski jest prawdziwym znawcą historii Słowian w szczególności Połabskich.

Zagłębimy się w niniejszej publikacji w burzliwą historię plemion zamieszkujących tereny Połabia. W książce nie zabraknie opisów krwawych wojen, knowań, intryg i spisków. Wielkich miłości, nienawiści, tajemnic, które powoli znów wychodzą na światło dzienne. Legendarnych herosów toczących zażarte boje otoczonych nie raz przez zdrajców i sprzedawczyków. Gdzie wiara w przeróżnych, potężnych bogów jest pełna czci wymieszanej z bojaźnią i oddaniem. Odnajdziemy w niej również liczne techniki wojenne, strategie oraz uzbrojenie z tamtych czasów. Wszystko to wyłania się z mrocznych dziejów historii, przemawiając ku nam dzięki archeologii, archiwaliom piśmienniczym oraz licznym legendą przekazywanym z ust do ust.

Książka Roberta F. Barkowskiego jest pozycją zaiste fenomenalną w swoim gatunku. Traktuje o niezwykle frapującym okresie naszej historii, pisarstwo autora sprawia, że książkę czyta się na prawdę szybko. Autor posiada bardzo dużą wiedzę zwłaszcza z okresu Słowian połabskich. Pozycję tą, czyta się rewelacyjnie, fakty historyczne nie nudzą a postacie przedstawione są prawdziwie z krwi i kości. Robert F. Barkowski posiada bardzo pokaźny warsztat wiedzy historycznej, którym posługuje się w profesjonalny sposób. Potrafi płynnie przekazać informacje na kartach książki czytelnikowi z niebywałą łatwością. Książka fascynuje wciągając czytelnia coraz mocniej w ten interesujący, a zarazem niebezpieczny okres w dziejach naszej intrygującej historii.

"Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady" jest pozycją godną uwagi, lektura książki przyniosła mi wiele satysfakcji oraz sprawiła, że przyswoiłem dzięki niej sporo ciekawych faktów. Książka napisana jest niebanalnym i profesjonalnym językiem, w bardzo przystępny sposób. Pozycję tą polecam miłośnikom historii tamtego okresu Słowian oraz osobą chcącym poznać kilka faktów z tamtego burzliwego okresu. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
7 komentarzy
Anonimowy pisze...

Ubóstwiam mitologię słowiańską, więc tę książkę z chęcią złapię :P

Anonimowy pisze...

Czytałem. Jestem podobnego zdania. Polecam inne książki tego autora np. ,, Połabie 983'' lub ,, Crotone 982''

Zakrecona pisze...

Jaka ciekawa pozycja, coś zdecydowanie dla mnie!

Leluch Poleluch pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Fakty zostały podane w bardzo przystępny sposób.

Vigrio Salza pisze...

Książka świetna, polecam wszystkim.

Neris Iko pisze...

Od dawna ciekawi mnie ta książka, może w końcu trafi w moje ręce.

Sylwia W. pisze...

Brzmi interesująco. Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę. Tematyka Słowian od dawna mnie interesuje, więc powinna przypaść mi do gustu.