sobota, 21 listopada 2015

Saga o Rubieżach. Tom 1 - Liliana Bodoc

Email Edytuj post

Saga o Rubieżach. Tom 1 - Liliana Bodoc


Saga o Rubieżach. Tom 1 - Liliana Bodoc

Tytuł: Saga o Rubieżach. Tom 1
Autor: Liliana Bodoc
Cykl: Saga o Rubieżach
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 16 sierpnia 2012
Liczba stron: 728


"Saga o Rubieżach. Tom 1" zawiera w sobie dwie powieści: "Dni Jelenia" oraz "Dni Pomroki", które swoją akcję rozgrywają na Żyznych Ziemiach. Magowie tej tajemniczej krainy nie potrafią stwierdzić czy od tak dawna zapowiedziani podróżnicy, którzy mają przybyć na magicznych łodziach są wrogami czy, też nie. Czy są to może dwaj bracia, którzy wiele lat temu odpłynęli na wiekowy kontynent i obecnie zamierzają powrót? Czy może nieznani wrogowie, którzy zamierzają zniszczyć Żyzne Ziemie? Mroczna groza czai się w odległej krainie, która przyniesie chaos i pożogę. Zapraszam do lektury jednej z najlepszych hiszpańskich powieści fantasy ostatnich lat.

Żyzne Ziemie czeka niespokojny czas, ze względu na nadciągających z odległych krain najeźdźców. Pełni nienawiści i nieznający litości Misáianes nie cofną się przed niczym aby pozyskać kolejne ziemie i bogactwa. Ludność kontynentu będzie musiała poszukać niekonwencjonalnego sposobu aby odpędzić szaleńczą groźbę, która czyha nad ich głowami. Większość pokojowego ludu będzie musiała stać się wojownikami aby obronić to co kochają, swoją ziemię i najbliższych. Będzie to czas bohaterów, spisków i knowań. Czas ognia i miecza, krew poleje się strumieniami, a cało będą mogli wyjść tylko najsilniejsi.

Wątki fabularne są bardzo ciekawie skonstruowane i wciągają przez cały czas lektury. Świat wykreowany przez autorkę został stworzony bogata, z najmniejszymi szczegółami. Przez co bardzo łatwo można wczuć się w opisywaną historie. Postacie zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że można wczuć się w ich losy. Okładka przyciąga wzrok i świetnie prezentuje się na półce, co również jest bardzo istotne dla fanta fantasy. W książce znajdziemy dużo akacji, magii oraz specyficznego poczucia humoru. Liliana Bodoc sprawiła, że przez książkę wręcz się przelatuje i bardzo szybko przewraca się ostatnią stronę. Świat pokazany jest bardzo prawdziwie, pełen jest niesamowitości i niezwykłości. Co uprzyjemnia czas spędzony z książką. Wszystko to sprawia, że książka jest fenomenalna, buduje specyficzny i wciągający klimat, któremu nie sposób się oprzeć.

"Saga o Rubieżach. Tom 1" to fantastyka pełną gębą, książka, która sprawia, że czas spędzony z lekturą był bardzo udany. Można się przy niej zrelaksować, pośmiać, a przede wszystkim pomyśleć. Ponieważ liczne wątki dają wiele do myślenia. Fabuła pokazana z perspektywy ludu atakowanego budzi wiele podobieństw i skojarzeń z dobrze nam znanej historii. Historia Dunkacellina porwała mnie i zachęciła do sięgnięcia po kolejny tom. Książka pokazuje jak ważni są przyjaciele, honor i jak zachowuje się prawdziwy bohater, gdy broni swoich najbliższych. Ta książka z pozoru zdawać by się mogło lekka, a dająca jednak wiele myślenia. Z niecierpliwością sięgnę po kolejny tom. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
2 komentarze
Unknown pisze...

Mnie się książka bardzo spodobała, czegoś takiego od dawna potrzebowałam, serdecznie każdemu polecam :D

Unknown pisze...

Bardzo ciekawa książka. Zapowiada się znakomicie!