niedziela, 8 listopada 2015

Klucze - Adam Lang

Email Edytuj post

Klucze - Adam Lang


Klucze - Adam Lang

Tytuł: Klucze
Autor: Adam Lang
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 24 września 2015
Liczba stron: 292


"Klucze" Adama Langa pokazuje burzliwe życie nastolatka, które często nie bywa łatwe. Rozszalałe hormony, poszukiwanie własnej drogi w świecie, a do tego nieustanne kłopoty. Książka przedstawia losy Adama, który nie ma w życiu łatwo, a przynajmniej tak wydaje się naszemu bohaterowi. Czy chłopakowi życie się choć trochę poukłada? Zapraszam do recenzji.

Świat Adama załamał się już nie raz, po mimo jego dość młodego wieku. Ojciec wyprowadza się nagle pewnego dnia z domu i jeszcze jakby tego było mało chłopak doświadcza straszliwego wypadku. Babcia w domu ciągle zrzędzi, matka ma wymagania i pretensje, kumple to chodzący obciach, a nauczyciel historii się na niego uwziął. W miłości również nie ma lekko, z Madziarską nie może się jakoś dogadać i dochodzi przez to do licznych sprzeczek. Jest również Paulina, która wydaje się jakby jakaś inna i Adam nie może przestać o niej myśleć. Kłopot jednak w tym, że jest polonistką. Tak poza tym chłopak ma całkiem znośne życie.

Od razu rzuca się w oczy autentyzm i prawdziwość z jaką autor przekazuje nam wątki fabularne. Książka, aż kipi od sytuacji, które większości czytelników mogą się skojarzyć z ich własnymi doświadczeniami, które sami przeżyli. Autor pisze językiem barwnym i prawdziwym sprawiającym, że książkę się wręcz pochłania. Akcja rozgrywa się dość szybko, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Postacie zostały stworzone prawdziwie, z krwi i kości. W taki sposób, że sami możemy się z nimi utożsamić, wsiąkając w lekturę jeszcze mocniej. Książka pokazuje, że w szkole zawsze znajdzie się choć jeden porządny nauczyciel, któremu chce się pomagać uczniom i rozniecać w nich pasję do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Powieść Langa pokazuje świat współczesnej młodzieży, który potrafi być bardzo zróżnicowany. Posiadający dużo problemów i rozterek. Książka pokazuje co tak na prawdę myśli przeciętny chłopak w wieku licealnym. Prawda może was, aż zaszokować dziewczyny.

"Klucze" to książka, która miło mnie zaskoczyła, sprawiając miło spędzony czas z lekturą. Miejscami zabawna, potrafiąca rozśmieszyć niemal do łez. Lecz książka przede wszystkim daje wiele do myślenia. Porusza ważne tematy dorastania i dylematów jakie się z tym wiążą. Adam Lang opisał po części w niej swoje własne życie i przeżycia z tamtego czasu. Przez co książka jeszcze mocniej oddziałuje na wyobraźnię wiedząc, że opisywane w niej historie mogły zdarzyć się na prawdę. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
6 komentarzy
Unknown pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Unknown pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką, zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.

Unknown pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Unknown pisze...

Mnie bardzo cieszy ten mocny nacisk na autentyczność, bardzo fajna recenzja.

Cresto Mix pisze...

Nie czytałem jeszcze pozycji tego autora, ale chyba pora to zmienić:)