wtorek, 7 lipca 2015

Zapomniana księga. Tom 3. Łowca - Paulina Hendel

Email Edytuj post

Zapomniana księga. Tom 3. Łowca - Paulina Hendel


Zapomniana księga. Tom 3. Łowca - Paulina Hendel

Tytuł: Zapomniana księga. Tom 3. Łowca
Autor: Paulina Hendel
Cykl: Zapomniana księga (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 24 czerwca 2015
Liczba stron: 592


"Łowca" to trzecia część przygód Huberta, autorstwa Pauliny Hendel. Powieść z gatunku  fantasy-postapo przenosi nas do niebezpiecznego świata pełnego niebezpieczeństw i tajemnic. Ostatni tom cyklu trzyma poziom i serwuje nam zakończenie, które trudno jest przewidzieć...

Po wielu latach Hubert wraca do osady zwanej Święcino, jednak sprawy nie idą tak gładko jakby tego oczekiwał. Musi na nowo odzyskać zaufanie mieszkańców, aby móc objąć funkcję strażnika. Po zdobyciu księgi demonów zmienia bieg wydarzeń, jednak wydarzenia mogą przybrać jeszcze nieoczekiwany obrót. Demony stanowią duże zagrożenie, choć inni ludzie potrafią być nie mniej groźni. Co w tej sytuacji pocznie nasz bohater? Czy zdoła zapobiec groźnemu rozwojowi wypadków i ocalić swych przyjaciół?

Paulina Hendel stworzyła doskonałą powieść fantasy-postapo, gdzie głównym motywem jest przetrwanie. Dosadnie opisuje historię gdzie ludzie próbują poukładać sobie życie w zniszczonym świecie. Przy czym z otchłani ciemności wychodzą liczne monstra ze słowiańskich legend utrudniając im egzystencję. Książka napisana jest językiem barwnym i ciekawym, dlatego czyta się szybko i przyjemnie. Całość okraszona jest trafnym humorem co sprawia, że bohaterowie stają się nieco prawdziwsi. Z pewnością sięgnę po kolejne książki tej autorki, bo cykl "Zapomniana księga" przypadł mi do gustu.

"Łowca" to książka, którą na prawdę warto przeczytać. Autorka  wykreowała i dopracowała naprawdę bogaty i różnorodny świat, który urzeka swoją głębia i zróżnicowaniem. Jest to to bardzo ciekawa pozycja, pozwalająca czytelnikowi oderwać się od szarej rzeczywistości. Fabuła pochłania bez reszty, a z głównym bohaterem można się na prawdę zżyć. Walka o przetrwanie w morderczych czasach po wojnie oraz krwawe polowania na demony, jeżą włosy na głowie. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
6 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Na pewno po nią sięgnę, po twojej recenzji mam na jej przeczytanie wielką ochotę :)

Unknown pisze...

Nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się ciekawie :D

Unknown pisze...

Może być ciekawa, na pewno się na nią połaszczę.

Unknown pisze...

Okładka przepiękna, przyciąga niesamowicie.:)

Unknown pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej^^