poniedziałek, 1 czerwca 2015

Damy z Grace Adieu - Susanna Clarke

Email Edytuj post

Damy z Grace Adieu - Susanna Clarke


Damy z Grace Adieu - Susanna Clarke

Tytuł: Damy z Grace Adieu
Autor: Susanna Clarke
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 27 marca 2015
Liczba stron: 320


"Damy z Grace Adieu" to książka polecana przez samego Neila Gaimana. Zbiór opowiadań, który wciąga swoją różnorodnością i klimatem. Susanna Clarke roztacza przed nami świat pełen magii i niezwykłości. Szybko zabrałem się za lekturę i od pierwszej strony wciągnąłem się w intrygujący, pasjonujący świat fantasy.

Świat pełen magii, niebezpieczeństw i różnorodnych stworzeń bytujących w posępnej Anglii zamierzchłych epok. Zamieszkały przez wyniosłe elfy i cwanych ludzi, obfituje w liczne niebezpieczeństwa i zagadki. Powracamy do znanych bohaterów z debiutanckiej powieści Susanny Clarke "Jonathan Strange i pan Norrell", którzy raczą nas nietuzinkowymi przygodami.

Opowiadania są porządnie napisane, wciągają czytelnika w baśniowy świat pełen dziwów i niesamowitości. Książka napisana jest lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i z przyjemnością. Wątki fabularne wymyślone są ciekawie i potrafią nie raz zaskoczyć. Co jest dużym plusem tej pozycji. Realia wiktoriańskiej Anglii dodają całości wyjątkowego smaczku, tworząc opowiadania z mrocznym i melancholijnym klimatem. Opowiadania Susanna Clarke są dość specyficzne i nie każdemu mogą przypaść do gustu lecz mi się spodobały. Jeżeli sam Neil Gaiman je poleca to znaczy, że musi być w nich coś ciekawego.

"Damy z Grace Adieu" przedstawia nam kilka opowiadań o elfach, lecz w nieco innej odsłonie niż zdążyliśmy się dotąd przyzwyczaić. Autorka odbiega nieco od kanonu fantasy i dobrze. Ponieważ potrafi pokazać czytelnikom dość oklepaną już rasę z nieco innej strony. Dominującą cechą opowiadań jest melancholijnym, nie zawrotna akcja. Lecz mimo to czyta się dość sprawnie. Jak najbardziej polecam lekturę tej książki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Chętnie przeczytam, lubię historie o elfach :D

Zakrecona pisze...

Zapowiada się ciekawie :)

Unknown pisze...

Bardzo fajnie napisana recenzja, a po książkę na pewno sięgnę.

Unknown pisze...

nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Unknown pisze...

Nie znam autorki, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.