wtorek, 12 maja 2015

Strefa skażenia - Richard Preston

Email Edytuj post

Strefa skażenia - Richard Preston


Strefa skażenia - Richard Preston

Tytuł: Strefa skażenia
Autor: Richard Preston
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 18 lutego 2015
Liczba stron: 320


„Strefa skażenia” to książka Richarda Prestona, która ukazała się ponad dwie dekady temu, bo w roku 1994. Książka pokazuje prawie 20 lat walki z groźnym wirusem, który stał się postrachem na niemal całym świecie. Połączenie literatury faktu z poruszającym thrillerem, daje mieszankę iście wybuchową. Gdzie morderczy wirus wciąż zbiera krwawe żniwo.

Świat chyli się powoli ku katastrofie, gdy w roku 2014 wirus eboli opanował całą Afrykę Zachodnią. Wirus tak groźny nie dał się ujarzmić i zaczął się w szybkim tempie rozprzestrzeniać. Ogniska choroby wystąpiły także poza Czarnym Lądem, ofiary morderczego wirusa mają bardzo nikłe szanse na przeżycie. W okrutnych męczarniach umiera prawie 90% zarażonych, co wzbudza grozę przed wybuchem epidemii na światową skalę. Wirus tak szybko się pojawia, tak i szybko potrafi znikać. Aby powrócić i zbierać ponownie śmiertelne żniwo.

Książka pokazuje burzliwą historię badań nad ebolą i daje przy tym bardzo wiele do myślenia. Ryzyko światowej pandemii budzi odruchowy lęk, pokazuje liczne problemy, które pojawiają się w walce z wirusem. Książka ta należy do literatury faktu przez co oddziały-wuje jeszcze mocniej na wyobraźnię. Zaawansowane laboratoria, opisy przebiegu okrutnej choroby, potwornie zakażeni i heroiczna walka ze śmiercionośnym wirusem pokazuje z czym wiąże się walka z ebolą. Richard Preston zadaje pytanie. Czy ludzkości uda się wygrać wojnę z tym śmiercionośnym wirusem i pozbyć się go na dobre? Czy jednak jesteśmy skazani na śmierć?

„Strefa skażenia” jest lekturą godną poświęcenia na nią czasu. Napisana językiem bogatym i mocnym. Pozwala odczuć niemal na własnej skórze horror związany z tą bezlitosną chorobą. Wirus ebola do tej pory budzi grozę i lęk na całym świecie. Czy i my możemy się go obawiać. Mam nadzieję, że nie. Choć przy tak złośliwym wirusie nikt nie może spać spokojnie. Jak najbardziej polecam lekturę tej książki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

8 komentarzy
Ricardo Allba pisze...

Lubię literaturę faktu więc może się skuszę.

L.V.V. Sasha pisze...

Nie czytałam książek tego autora, ale może ta będzie pierwsza :).

Paula Jagoda pisze...

Przeczytałam, polecam.

Madziak M.S. pisze...

Bardzo fajna książka, lubię takie klimaty. Jak wpadnie mi w ręce na pewno przeczytam.

Sylwia W. pisze...

Książka może być ciekawa, w swoim czasie z pewnością się za nią zabiorę :D

Sayuri Veronique pisze...

zapowiada się niesamowita lektura ^^

Anonimowy pisze...

Wygląda na trochę mroczną lekturę. Niestety, horror w żadnej postaci mnie nie przekonuje ;(

mera99 pisze...

Ciekawa książka. Może kiedyś sięgnę :)