poniedziałek, 25 maja 2015

Osobliwość - Dariusz Domagalski

Email Edytuj post

Osobliwość - Dariusz Domagalski


Osobliwość - Dariusz Domagalski

Tytuł: Osobliwość
Autor: Dariusz Domagalski
Seria: Horyzonty zdarzeń
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 17 lutego 2015
Liczba stron: 296


"Osobliwość" to powieść wydana w ramach serii "Horyzonty Zdarzeń", która odnosi się do tematów science-fiction. Książka zabiera nas w futurystyczny świat pełen nowoczesnych technologi i niekonwencjonalnych rozwiązań. Dostajemy historię niebanalną, pełną akcji, gdzie ani przez chwilę czytelnik nie morze się nudzić.

Selene, statek zwiadowczy zmierza ku gromadzie kulistej 47 Tucanae. Z ważną misją, załoga ma ocenić czy na planetach tam się znajdujących znajdują się jakieś ważne zasoby lub planety na, których można by się osiedlić. Okazuje się jednak, że rejon ten był już wcześniej badany oraz dochodziło już tam do śmiertelnych wypadków. Federacja Solarna wysłała z kolejną samobójcza misją następną załogę. Gdy ginie jeden z załogantów, członkowie zespołu zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak. Dochodzą do wniosku, że zostaną zmuszeni do walki z nieznaną i brutalną rasą. Czy uda się im wyjść cało z tej karkołomnej misji?

Dostajemy w swoje ręce kolejny tom z serii "Horyzonty zdarzeń", który dostarcza czytelnikowi wiele emocji i wrażeń. Przyprawia o szybsze bicie sera, szybką akcją i niekonwencjonalnymi wątkami fabularnymi. Mamy tu do czynienia z science-fiction zmieszaną z powieścią sensacyjną. Gdyż jeden z głównych bohaterów rozpoczyna śledztwo mające na celu rozwikłanie zagadki tajemniczej śmierci jednego z członków załogi. Jak również staniemy oko w oko z licznymi intrygami i knowaniami na najwyższych szczeblach władzy. Książka pisana jest językiem barwnym i ciekawym, widać, że autor odrobił lekcję i serwuje nam wiele ciekawych pojęć i nowinek technologicznych. Postacie skonstruowane są realistycznie i z pomysłem, dzięki czemu jeszcze ciekawiej czyta się ich intrygujące losy. Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra tego autora.

"Osobliwość" przekonała mnie jeszcze bardziej do pisarstwa pana Domagalskiego. Realistyczne opisy podróży kosmicznej, szybka akcja i ciekawi bohaterowie przyciągają do lektury. Dzięki narracji pierwszoosobowej, czytelnik jeszcze głębiej może wniknąć w opisywane wydarzenia. Co jak najbardziej przypadło mi do gustu. Tajemnica skrywana przez astrobiologa wychodzi na jaw w najbardziej niespodziewanym momencie książki. Ujawnienie jej było dnia mnie poruszającym zaskoczeniem. Serdecznie polecam lekturę tej książki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Unknown pisze...

Wydaje się być godna uwagi.

Unknown pisze...

Lubie kosmiczne klimaty, więc chętnie się z nią zapoznam :)

Sylwia W. pisze...

Zapowiada się interesująco, coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką, zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Unknown pisze...

Super klimatyczna okładka!:)