poniedziałek, 11 maja 2015

Saga Ognia i Wody. Wielki błękit - Jennifer Donnelly

Email Edytuj post

Saga Ognia i Wody. Wielki błękit - Jennifer Donnelly


Saga Ognia i Wody. Wielki błękit - Jennifer Donnelly

Tytuł: Saga Ognia i Wody. Wielki błękit
Autor: Jennifer Donnelly
Cykl: Saga Ognia i Wody (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 6 maja 2015
Liczba stron: 360


"Saga Ognia i Wody. Wielki błękit" przedstawia nam historię podwodnej walki bohaterek o wyższe dobro. Staniemy się świadkami losów Serafiny, która zabiera nas w błękitne odmęty i roztacza wręcz magiczny świat. Świat, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

Poznajemy syrenę imieniem Serafina, która jest córką Isabelli, Królowej Miromary. Jej życie upływa spokojnie do momentu strasznego wydarzenia. Wielką i majestatyczną Ceremonię Dokimi przerywa coś strasznego, Isabella ginie przeszyta strzałą. Serafina zmuszona zostaje szukać zemsty na mordercy swojej matki. Wyrusza wraz z Neela z misją odnalezienia mordercy i jego zleceniodawcy. Po drodze poznają inne waleczne syreny i piękne podwodne krainy. Czy uda im się rozwikłać intrygę? Czy kruchy pokój wiszący na włosku uda się utrzymać? Czy krainy sześciu mórz wygrają z mrocznym władcą? Wszystko jest możliwe w podwodnym świecie.

Powieść zaserwowana nam przez autorkę rozpościera przed nami bogaty świat przedstawiony. Z licznymi miejscami, stworzeniami i magicznymi przedmiotami. Jest to rasowe fantasy, które powinno przypaść do gustu głównie miłośniczkom gatunku. Książek o syrenach jest niewiele, dlatego lektura tej książki sprawiła mi wyjątkową przyjemność. Wątki fabularne zaskakują, co jeszcze mocniej zachęca do lektury. Postać Serafiny potrafi zwrócić uwagę czytelnika i przyciągnąć do lektury. Występuje również wątek romantyczny, który czyta się z nieukrywaną sympatią. Akcja miejscami przyspiesza dość znacznie za co również należy się plus. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy ponieważ lektura po prostu mi się spodobała.

„Wielki Błękit” to iście bajkowa opowieść, magiczna zabierająca czytelnika w zapierający dech w piersi świat. Akcja jest szybka, bohaterowie ciekawi, pomysł na książkę niebanalny. Czego chcieć więcej? Ja czekam na kolejne tomy, aby powrócić w błękitne odmęty tej magicznej krainy. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zielona Sowa:

 Wydawnictwo Zielona Sowa
8 komentarzy
Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

Ostatnio dużo słyszałam o tej książce i bardzo chciałabym ją przeczytać.

Unknown pisze...

Nigdy o niej nie słyszałem, ale widzę, że będę musiał nadrobić braki. Zapowiada się ciekawa lektura :D

Unknown pisze...

Książka mi się podobała, ale czasami fabuła była lekko dziwna.

Unknown pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

Unknown pisze...

Dam jej szansę, za jakiś czas.

Unknown pisze...

Okładka jest cudowna a i treść bardzo zachęca ;)

Unknown pisze...

Twoja recenzja bardzo zachęca, tak jak opis i okładka :D