niedziela, 26 kwietnia 2015

Komiks: Gra towarzyska - Lorenzo Silva

Email Edytuj post

 Komiks: Gra towarzyska - Lorenzo Silva Tytuł: Komiks: Gra towarzyska
Projektant: Lorenzo Silva
Ilustrator: Matteo Cremona
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 3 - 10 osób
Wiek graczy: od 6 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut
Ocena: 5/6


"Komiks: Gra towarzyska" to gra imprezowa, gdzie główną wymaganą umiejętnością jest wybujała wyobraźnia i nieograniczona fantazja. Zadaniem graczy jest stworzenie jak najciekawszej opowieści. Mamy do dyspozycji wiele możliwości i wariantów, ponieważ w nasze ręce trafi, aż 150 dwustronnych kart Kadrów, które posłużą do tworzenia licznych scenariuszy.


Podczas rozgrywki każdy z graczy otrzymuje 12 dwustronnych kart komiksu. Na pięknie ilustrowanych kartonikach znajdują się bohaterowie, miejsca, przedmioty oraz zdarzenia. Gdy już ustalimy temat opowieści gracze układają wybrane karty w odpowiedniej kolejności na planszy. Rozpoczyna pierwszy gracz układając swoją wersje opowieści. Po jej ułożeniu odwraca 90 sekundową klepsydrę, a ostatni gracz otrzymuje żeton marudera. Potrzebny do rozwiązywania remisów, które zdarzają się dość często. Po tej fazie gry przychodzi kolejna, a mianowicie opowieści. Gdzie gracze w kolejności przedstawiają historie z danego tematu. Pokazując kolejno obrazek ze stworzonego komiksu, aby później podliczyć zebrane punkty. Ocenie podlegają pomysłowość, żywiołowość oraz najlepsze ułożenie historii.     

   
"Komiks: Gra towarzyska" zaskakuje dopracowaną oprawą graficzną i różnorodnością w tworzeniu wymyślnych historii. Głosowanie jak i przyznawanie punktów zasługuje na duży plus ponieważ urozmaica rozgrywkę. Gra przeznaczona jest dla wielu graczy, co za tym idzie doskonale sprawdza się na imprezach. Choć optymalna rozgrywka przebiega przy udziale 3-6 osób. Ogromna wyobraźnia i umiejętność w tworzeniu opowieści jak najbardziej wskazane. Salwy śmiechu i dobra zabawa gwarantowane. Serdecznie polecam.


Zawartość pudełka:
5 plansz Stron Komiksu
(1 dla każdego gracza/drużyny)
150 kart Kadrów
10 żetonów Punktacji
10 żetonów Postaci
50 żetonów Oceny (5 dla każdego gracza)
21 żetonów Marudy
1 klepsydra (90 sekundowa)
1 instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Kreatywność wymagana i pomysłowość, bez tego ani rusz. Na imprezy jak znalazł.

Vigrio Salza pisze...

Piękne wydanie, kolorowe i ciekawe. Chyba się na nią skuszę:)

Neris Iko pisze...

Nie jestem fanką planszówek, ale ta jakoś mnie urzekła :)

Lydia Beetlejuice pisze...

Już do mnie jedzie :D!

Yukka Amano pisze...

Połączenie komiksu i gry planszowej to znakomity pomysł, a wydanie jak najbardziej udane. Świetnie byłoby mieć ją na swojej półce.